Fudbaleri mrkonjićke Sloboda Nova Banka, u prvoj kontrolnoj utakmici u okviru priprema za proljećni dio šampionata u m:tel Prvoj lig Republike Srpske odigrali su nerješeno 2:2 sa ekipom Rudara iz Kamengrada kod Sanskog Mosta. Riječe je o ekipi koja se nalazi na drugoj pozicji Druge lige u Fedraciji BiH.

Fudbaleri Slobode Nova Banka poveli su 18. minutu sa 1:0. Strijelec je bio jedan od odbrambenih fudbalara gostiju, koji je nakon ubacivanja sa strane u kazneni prostor nespretno zakačio loptu i smjestio u vlastitu mrežu. Drugi gol domaći fudbaleri su postigli u 31. minutu, nakon sjajne akcije, a strijelac je bio Slavko Anđelić.

Gosti se nisu predavali i do kraja meča uspijeli su da poravanaju rezultat na 2:2.

Inače, utakmica je odigrana u izuzetno taškim uslovima, po pravom sibirskom vremenu i hladnom vjetru koji se “uvlačio” u kosti. I pored takvog lošeg vremena na “Lukama 2” okupilo se tridestetak onih istinskih ljubitelja fudbala.

Tekst i foto: Slobodan Dakić