U prvom meču 7. kola m:tel Premijer lige BiH, fudbaleri Sloge Meridian savladali su Tuzla siti sa 2:1 i tako prekinuli “crnu” seriju od četiri uzastopna poraza i bodovno se izjednačili sa gostima iz Tuzle.

Četa trenera Vlade Jagodića stigla je do prednosti u 35. minutu, preko Batara, koji smješta loptu u mrežu gola golmana Lolića. Međutim, gosti se nisu predavali i već nakon sedam minuta, na semaforu bilo je 1:1. Strijelac je bio Hodžić. Ovim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku, Dobojlije kreću puno ofanzivnije, a u poluvremenu su izvršili i tri izmjene. Trenutak odluke desio se u 72. minutu, kada smušenost gostujuće odbrane koristi Vidić za konačnih 2:1.

Već u srijedu, Sloga Meridian dočekuje sarajevski Željezničar u zaostaloj utakmici.

SLOGA MERIDIAN – TUZLA SITI 2:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Batar (35), 1:1 Hodžić (42), 2:1 Vidić (72).

Stadion: “Luke” u Doboju, gledalaca: 800, sudija: Mateo Musa, pomoćnici: Jure Musa (oba Čitluk) i Ivo Maglica (Livno), delegat: Radika Marić (Bijeljina). Žuti kartoni: Karać (Sloga Meridian), Nukić, Delimeđac (Tuzla siti).

SLOGA MERIDIAN: Šćekić, Nikolić, Šipovac (od 46. Jović), Redžić, S. Dujaković (od 46 Perković, od 78. Baranov), Popara, Batar, N. Dujaković (od 46. S. Karać), Milanović, Grabež, Vidić. Trener: Vlado Jagodić.

TUZLA SITI: Lolić, Bihorac (od 78. Ristić), Delimeđac, Nukić (od 46. Ćorić), Hadžić, Mehanović, Pantelić (od 85. Jašaragić), Hodžić, Redžić, Mašović (od 62. Kobiljar), Ordagić (od 78. Sejdović). Trener: Milenko Bošnjaković.