Prvi mačići se u vodu bacaju, kaže stara poslovica, pa tako neka bude i sa Borcem u Antaliji!

Fudbaleri Borca poraženi su od Kizilkum iz Zarafšona u prvoj kontrolnoj utakmici u Antaliji (0:1), od predviđene četiri koliko će odigrati za 15 dana u ovom turskom ljetovalištu.

Trener Marko Maksimović na teren je poslao dvije ekipe, kojima je dao po jedno poluvrijeme, a uzbekistanci su iskoristili to što su na kraju priprema, ovdje u Antaliji nalaze se već 30 dana, i ta svjeina odlučila je pobjednika duela, iako ni Borac nije bio inferioran tokom svih 90 minuta, i da je rezultat bio i drugačiji, ne bi bilo ne zasluženo.

U prvih 45. minuta viđena je izjednačena utakmica, a Borac je zaprijetio dva puta preko kapitena Vranješa. Prvo u 35.minutu kada je sa distance šutirao pored gola, a tri minuta kasnije sa peterca iskosa sa lijeve strane, ali i taj pokušaj otišao je preko gola.

U 61.minutu Uzbekistanci dolaze do vodstva. Pogodio je Vatsadze, na asistenciju Djurajeva, nije mu bilo teško da savlada Damjanovića sa 6-7 metara.

Mogao je Borac do izjednačenja četiri minuta kasnije. U gužvi poslije kornera, šutirao je Uzelac, ali neko od fudbalera Kizilkuma izbacuje loptu sa gol linije.

U 80.minutu velika prilika za Borac, Borovčanin je šutirao sa 10 metara iskosa sa lijeve strane, Nesterov je odbranio, iako se stekao utisak da je možda trebalo asistirati Zakariću, koji je bio potpuno usamljen na drugoj strani.

BORAC – KIZILKUM 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Matej Vatsadze (61). Stadion: Centralni Hotela Antalija. Gledalaca: 100. Sudije: Jaroslav Kozik, Vladimir Koronin i Vitali Skobla (svi iz Ukrajine). Žuti kartoni: Mols.Meleg, Šikanjić (Borac), Grigalašvili, Kiličev (Kizilkum).

Borac: Lakić, Dujaković, Vojnović, Ćosić, Subić, Donald, Meleg, Vranješ, Čavić, Ziljkić, Mehanović. Još su igrali: Damjanović, Borovčanin, Milojević, Uzelac, Kujundžić, Brtan, Tahrić, Georgiev, Bosančić, Zakarić, Šikanjić, Javorac.

Kizilkum: Nesterov, Bajdulajev, Ubajdulajev, Mustafajev, Djurajev, Tolmasov, Sadilojev, Vatsadze, Grigalašvili, Kukianidze, Kiličev. Još su igrali:Makosin, Kasimov, Hurmetov, Veklič, Turapov, Usmonov, Džasanov, Kamborov.