Fudbaleri Jedinstva oprostili su se od domaće pubilke u Žeravici, njih 50 – ak najvjernijih navijača, pobjedom, u utakmici, koja će ostati upamćena po izuzetno teškom i blatnjavom terenu, prohladnom vremenu i majstorijama Ognjena Škorića.
Jedinstvo u ovu utakmicu protiv značajno oslabljene ekipe gostiju koja je zbog kazni i povreda na ovaj meč doputovala sa čak osam fudbalera do 21. godine u startnoj postavi, ušlo je kao apsolutni favorit, međutim, stanje na terenu pokazalo je nešto sasvim drugo.
U uvodnim minutama utakmice zaprijetili su gosti preko svog najubojitijeg fudbalera Nikole Кopanje koji je iz slobodnog udarca iskosa uzdrmao prečku gola domaćih. Nedugo zatim, svoje udarce sa distance okušali su Petrović i Savić, ali je njihove udarce ukrotio sigurni golman domaćih Đakušić. U prvih 30. minuta utakmice ekipa gostiju diktirala je tempo, imala inicijativu, izvela nekoliko kornera iz kojih je stvarala gužvu pred golom domaćina, ali bez realizacije. Na ruku ekipi domaćih nije išla ni povreda iskusnog Ranka Babića u 27. minutu, kojeg je zamjenio sedamnaestogodišnji Jasmin Budimović. Upravo od tog trenutka došlo je do uspostavljanja inicijative od strane domaćih, a zatim i do perioda stvaranja nadmoći na terenu koji je iskazan kroz odlične prilike Кovljena, Škorića i Кukića. Period nadmoći, ekipa domaćih je materijalizovala u 43. minutu, kada je nakon odličnog centaršuta Petrovića kapiten Ognjen Škorić lukavo se iskrao i zatresao mrežu gostiju za vodstvo od 1:0. To je ujedno i bio rezultat kojim se otišlo na odmor.

Sam početak drugog poluvremena kao da je u potpunosti preslikan početku prvog poluvremena, jer je već u 46. minutu Кopanja promiješao odbranu domaćih i kada su svi na stadionu loptu vidjeli u golu iz zemlje je bukvalno iznikao Petrović i nogom loptu izbacio u polje. Nedugo zatim i Petrović je pokušao iznenaditi šutem sa distance golamana domaćih,ali je Đakušić bio dobro postavljen.

Trenerski rukopis šefa struke domaćih Dražena Dragosavljevića došao je do izražaja u 49. minutu, upravo iz razloga što je isti u poluvremenu utakmice, uočivši propuste u postavci odbrane ekipe gostiju, promijenio poziciju u timu, u prvom poluvremenu indisponiranom Milošu Кukiću, koji mu je vratio sa 45 minuta dobre igre, koju je krunisao upravo u pomenutom 49. minutu, kada se kao šilo probio kroz odbranu gostiju i znalački pogodio mrežu za rezultat
2:0.

U nastavku utakmice viđena je stalna inicijativa ekipe domaćih koja je krunisana minijaturom Ognjena Škorića u 64. minutu za 3:0. U 75. minutu gosti su udarcem sa distance preko Petrovića smanjili na 3:1.

Do kraja utakmice nešto agilniji su bili domaći, ali nije bilo rezultatskih promijena. Trenutak koji posebno treba naglasiti desio se u 90. minutu utakmice kada je igru napustio kapiten domaćih Ognjen Škorić, a umjesto njega u igru ušao kapiten kadetske ekipe Nemanja Baškalo. I jedan i drugi za ovaj simbolični potez nagrađeni su aplauzom malobrojne publike, nakon čega je sudija utakmice Milan Simić označio kraj.

JEDINSTVO ŽERAVICA – PROLETER TESLIĆ 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Škorić (43), 2:0 Kukić (49), 3:0 Škorić (64), 3:1 Petrović (75). Stadion: SC „Drago Кovačević“. Gledalaca: 50. Sudija: Milan Simić (Banja Luka) 7. Žuti kartoni: Plavanjac, Кovljen, Petković, Ilić (Jedinstvo), Panić, Vidić (Proleter).

Jedinstvo Žeravica: Đakušić 7, Petrović (3) O. 7, Babić – (od 27. Budimović 7), Ilić 7 (od 88. Ristić -), Škorić 8 (od 90. Baškalo -), Кukić 7 (od 90. Vranić Budimović -), Petković 7, Pantelić 7,5, Plavanjac 7, Milosavljević 7,5, Кovljen 7.

Proleter Teslić: Vuković 6, Markuljević 5,5, Кopanja 6,5, Savić 6, Janković 5,5, Đukić 6, Jovanović 5,5, Panić 5,5, Petrović 6, Nikolić 6,5, Vidić 5,5.

IGRAČ UTAКMICE: Ognjen Škorić 8.