Poput najboljih evropskih liga, viđena je takva utakmica i u Žeravici u jednom od derbija 3. kola na drugoligaškom Zapadu. Poslije velikog broja preokreta, na kraju je slavilo Jedinstvo (4:3), ali da su bodovi otišli i za Trn ne bi bilo nezasluženo….

Gosti su poveli u 15. minutu preko Nikole Jokanovića, ali Jedinstvo se brzo vraća u igru, jer Šakotić i Knežić u rasponu od samo tri minuta preokreću rezultat, kojim se i završio prvi dio igre, iako treba napomenuti da gosti nisu iskoristili kazneni udarac, neprecizan je bio Grozdanić u 29. minutu.

U nastavku novi preokret, Tučić i Tomičić ponovo naginju na stranu Sloge, ali domaćin je još jednom uzvratio i to za tri boda. Prvo je pocrvenio Mihajlo marinović u 78. minutu, a onda u samom finišu Erceg, potom i Đurđić donose veliko slavlje u Žeravici za konačnih 4:3.

Jedinstvo je trenutno na liderskoj poziciji sa sedam bodova, tu je i Sloga sa šest, koliko ima i Naprijed, ali utakmicu manje.

JEDINSTVO – SLOGA TRN 4:3 (2:1)

Strijelci: 0:1 Ni. Jokanović (15), 1:1 Šakotić (25), 2:1 Knežić (28). 2:2 Tučić (60), 2:3 Tomičić (69), 3:3 Erceg (81, penal), 4:3 Đurđić (87). Stadion: SC “Drago Kovačević”. Gledalaca: 100. Sudija: Dean Jokić (Teslić). Pomoćnici: Slaviša Mitrović (Šamac) i Bojan Jović (Doboj). Delegat: Oliver Marković (Banjaluka). Kontrolor: Miran Kolar (Prijedor). Žuti kartoni: Knežić, Petrović, Ćetojević (Jedinstvo), Marjanović, Ni. Jokanović, Savanović, Filipović (Sloga). Crveni karton: Mihajlo Marinović (Jedinstvo) u 78. minutu.

Jedinstvo: Vojvodić, Đogić (od 75. Babić), Vranić-Budimović, Hamzić, Šakotić, Knežić (od 77. Budimović), Erceg, Diljević, Petrović, Đurđić, Ćetojević.

Sloga Trn: Delić, Grozdanić, Marjanović, Tučić, Janković, Savanović (od 78. Golić), Ni. Jokanović, Vuković (od 43. Šarić (od 46. Milinović)), Tomičić, Gaćeša, Marinović.