Šipovo slavi šampone! Četiri kola prije kraja “bundeslige” Gorica je ovjerila krunu i tako se plasirala u Regionalnu grupu Zapad. Jedan od najvećih uspjeha fudbala u Šipovu svakako, a kada se podvuče crta u tekućem šampionatu Područne lige Banjaluka zasluženo svakako!

I u derbiju koji nije mnogo toga odlučivao Gorica je nadigrala Slogu Nektar (3:0). Bio je tvrd meč, u kojem su pored tri gola u mreži Koljančića viđena i tri crvena kartona (1 domaćinu, 2 gostu), a otpor upornih gostiju iz Potkozarja skršen je tek u nastavku utakmice.

Mrežu Sloge Nektar načeo je, a ko bi drugi, prvi snajperista Gorice Stanko Malinović, a poslije je sve bilo lakše,…

U finišu meča Gajanović i Kljajić potvrdili su superiornost Gorice, pa je slavlje moglo da počne,…

GORICA – SLOGA NEKTAR 3:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Malinović (61), 2:0 Gajanović (80), 3:0 Kljajić (84). Stadion: FK Gorica. Gledalaca: 100. Sudija: Milan Docić. Pomoćnici: Vojislav Gajić i Stevan Trninić. Delegat: Goran Jeličić. Žuti kartoni: Malinović, Marić, Cumbo (Gorica), Lugonja, Savić, Kojić (Sloga Nekatar). Crveni kartoni: Vladimir Mitrić (Gorica) u 26. minutu, Boro Makarić (Sloga Nektar) u 26. minutu, Dario Savić (Sloga Nektar) u 67. minutu.

Gorica: Ilić, Jović, Šumar, Mitrić, Kljajić, Perković (od 75. Kvrgić), Gajanović, Mešić (od 61. Marić), Peno, Malinović (od 68. Ivić), Cumbo.

Sloga Nektar: Koljančić, Savić, Lugonja, M. Milaković, Karalić, Zrnić, N. Milaković, Makarić, Subotić, Vranjković, Kojić.