Još uvijek se nisu slegli pozitivni utisci sa gostovanja Krupe u “Gradskom vrtu” u Osijeku!

Gotovo nevjerovatno zvuči da je šampion Republike Srpske, odnosno osvajač duple krune, izabran da bude generalka timu koji će napasti Dinamo u novoj sezoni. I pored toga igrati u Evropi gdje ima velike ambicije, pa gostovanje čete iz kanjona “Tijesno” u istočnoj Slavoniji i pored poraza (0:1) može se smatrati velikim uspjehom, jer gotovo svih 90 minuta mladi tim Vladimira Ilića parirao je iskusnijem i boljem sastavu koji sa klupe predvodi Nenad Bjelica, stručnjak koji vrijedi na tržištu, kao cijela liga Srpske….

Jedini pogodak postigao je Leovac sredinom prvog poluvremena, a trener Ilić u vatru je poslao sledeći sastav: Milošević, Bubić, Batar, Rudan, Perović, L. Babić, Đekić, N. Babić, Mitrović, Mrzić, Petrović. Na klupi sama mladost, nikoga ispod 2002. godišta: Damjanović, Drča, Bundalo, Ljubičić, Hadžić, Nikodinović, Tomić, Krneta, Stupar. Za budućnost Krupe nema potrebe da se brinete…..

A, u Osijeku je pored igrača bila i Uprava, na čelu sa braćom Ilić, Dragomirom i Draškom, koji su kao uzorni gosti ponijeli simbolične poklone domaćinu. Čvrsto je obećano, da ova priča neće trajati samo 90 minuta u “Gradskom vrtu”, već da se naći momenat i trenutak da Osijek se zaputi ka kanjonu Krupe na Vrbasu prvom prilikom!

Dresove su razmjenili i stručnjaci, Bjelica, koji je već izgradio svoje ime, i Vladimir Ilić, koji je na pravom putu da nešto slično napravi, jer igra Krupe ima i glavu i rep, i sa ovakvim izdanjima, bez obzira na jačinu lige, ponovo će biti prvi pretendenti za sam vrh. Eksplozivnost i brzinu kakvu ima ova mlada ekipa, teško da će joj moći neko parirati, ali sve je to pred nama, uskoro će krenuti karavan, ili cirkus, kako vam je milije, zvani Prva liga Republike Srpske.

Podsjećamo u prvoj kontrolnoj utakmici Krupa je igrala sa Rudar Prijedorom (2:2), a onda je gostovala u Osijeku, a sledeća provjera je protiv prvoligaša Omarske, u srijedu, 13. jula.