Omarska je u 13. kolu deklasirala Polet iz Broda sa 8:0!  Može se reći očekivano, jer je očigledno da Omarska ulazi u formu u finišu prvenstva, a Polet je  ponovo u padu forme.

Svih osam golova su skoro identični. Proboj po boku, povratna lopta u šesnaesterac i rutinska realizacija. Već u petom minutu viđen je najljepši pogodak. Idealno je sa lijeve strane centrirao Anđić, a loptu je iz voleja Panić zakucao u mrežu. U 18. minutu opet Anđić upošljava Krecelja, koji je bio sam pred golmanom Đukićem. Međutim, kad se očekivao pogodak, do lopte je prije Krecelja stigao Gajić i umjesto u korner zakucao loptu u vlastitu mrežu. Četiri minute kasnije, Panić je promješao odbranu Poleta po desnoj strani, a potom uposlio Krecelja koji ju je lagano plasirao u mrežu za 3:0 i faktički riješio utakmicu. Do kraja prvog poluvremena, Panić i Krecelj su postigli po još jedan gol, pa se na odmor otišlo sa visokim vođstvom Omarske, od čak 5:0.

U drugom poluvremenu, očekivano, viđena je nešto opuštenija utakmica. I dalje je sve išlo po istom primcipu. Probijali su napadači Omarske i po lijevoj i po desnoj strani, te upošljavali napadače u šesnaestercu. U 54. minutu na asistenciju Grahovca, šesti gol za Omarsku je postigao Branko Rosić, a u 73. minutu skoro pa identičan gol postigao je Višić.

Tačku na i je stavio mladi Delić u finišu utakmice, preciznim udarcem sa desetak metara. Na taj način je Delić krunisao još jednu svoju dobru partiju i postigao prvi gol za Omarsku.

Ovom pobjedom Omarska se odlijepila od Poleta, a na tabeli je prestigla i ekipu Slobode iz Novog. Obe ekipe imaju sada po 13 boddova, ali Omarska ima bolju gol razliku.

OMARSKA – OFK POLET 1926 8:0 (5:0)

Strijelci: 1:0 Panić (5), 2:0 Gajić (15, autogol), 3:0 Krecelj (23), 4:0 Panić (27), 5:0 Krecelj (38), 6:0 Rosić (54), 7:0 Višić (73), 8:0 Delić (82). Stadion: FK Omarska. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Kesić (Gradiška). Pomoćnici: Miloš Kovačević (Prijedor) i Aleksandar Milaković (Banjaluka). Delegat: Mladen Stupar (Novi Grad). Kontrolor: Radenko Kukavica (Novi Grad). Žuti kartoni: Rosić (Omarska), Ignjatić (Polet).

Omarska: Ml. Jokić, Panić, Zdjelar, Romanić (od 74. Vučenović), Nišević (od 60. Ma. Jokić), Rosić, Krecelj (od 60. Stojnić), Grahovac, Anđić, Delić, Višić. Trener: Milenko Vuleta.

Polet: Đukić, Gajić, Vujić, Ivanagić, Lučanović, Pivaš, Milićević, Pejičić, Ignjatić, Malkić, Šaponjić. Trener: Danijel Pijetlović.

Text i foto: fkomarska.com