Već poslije drugog kola u Područnoj ligi Banjaluka može se nazrijeti koje bi to ekipe mogle igrati glavnu riječ ove sezone. Za sada kolo vode Spartak, Gomionica i Šnjegotina.

U derbiju kola Šnjegotina je lako izašla na kraj sa Rekreativom (3:09, uz konstataciju, da su dva gola domaćina pravo malo remek djelo.

Spartanci su u odličnoj utakmici savladali Borac. Drvaračani su se držali prvih 45 minuta dobo, ali u nastavku susreta domaćin je došao do prilično ubjedljive pobjede koja ih stavlja na sami vrh.

Gomionica je u jednom od derbija kola slavila kao gost na Šeheru (1:2). Sastav iz Bronzanog Majdana konsolidovao je redove, i čini se da bi mogao biti značajan faktor u sezoni pred nama, a već u vikendu pred nama mogli bi dobiti odgovor na to, jer dočekuju odličnu Šnjegotinu.

Polet Krajišnik je u Ramićima savladao Karanovac 3:2, iako su gosti bili blizu remija, jer je Savić pogodio u posljednjim trenucima meča, a treba reći da je sastav sa “Šljunkare” propustio da realizuje kazneni udarac kod rezultata 0:0, pa je veliko pitane kako bi ovaj meč završio da je Bosančić pogodio penal.

Omladinac je uknjižio prve bodove u sudaru sa Mladosti, koja je još uvijek na nuli, a domaćin je do gola koji im je donio cijeli plijen došao u ranoj fazi utakmice kada je pogodio Milaković.

U Šargovcu, čini se očekivana pobjeda Budućnosti u duelu sa OFK Banjaluka 2017 (3:1), iako su i gosti propustili priliku da zakomplikuju utakmicu jer su 15 minuta prije kraja promašili kazneni udarac. Ipak, ovaj susret ostaće upamćen po još nečemu, a to je loš teren u Šargovcu, pa su gostujući fudbaleri morali sklanjati krtičnjake sa terena.

Rezultati 2. kola:

Polet Krajišnik – Karanovac 3:2 (Antelj 2, Savić – Bosančić, Čavić)

OFK Spartak 2013 – Borac (ID) 4:1 (Tadić, Vukelja, Kerezović, Jovanić – Damjanović)

Omladinac – Mladost Farmaprom 1:0 (Milaković)

Vrbas – Gomionica 1:2 (Bosančić – Miljanović, Blagojević)

Šnjegotina – Rekreativo 3:0 (Vindžanović, Petković, Letić)

Budućnost – OFK Banjaluka 2017 3:1 (Gajić, Zdjelar, Grmaš – Čekrlija)