U sjajnom ambijentu pred više od 700 gledalaca u derbiju drugoligaškog Zapada, trnska Sloga je kao gost u Šipovu savladala Goricu (0:2) i tako najavila velike ambicije do kraja šampionata. Zaslužena pobjeda izabranika trenera Predraga Majkića, koji su taktički nadvisili domaćina, koji je čini se, “izgorio” u atmosferi prije i tokom same utakmice koja je pratila ovaj duel.

Gosti su poveli u finišu prvog poluvremena. Dobru akciju cijelog tima Sloge preciznim i rezantnim udarcem po zemlji sa ivice šesnaesterca završio je Stefan Trivan za 0:1.

U nastavku meča Gorica pokušava doći do poravnanja, a gosti prijete iz brzih kontranapada. jedan takav doveo je Slogu do velike prilike, Ilić je prvi put intervenisao, ali u nastavku akcije kazneni udarac za goste, koji Gaćeša u 65. minutu pretvara u 0:2.

Sloga je sada samo na bod od vodećeg tandema Naprijed – Crni vrh koji imaju po 43 boda, a Trnjani 42. Tu su Gorica i Brdo, koji su na 37 bodova, i očekuje nas nikada neizvjesnija trka oko plasmana u viši rang takmičenja.

GORICA – SLOGA TRN 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Trivan (39), 0:2 Gaćeša (65, penal). Stadion: FK Gorica. Gledalaca: 700. Sudija: Dejan Radić (Modriča). Pomoćnici: Nikola Garić (Doboj) i Bojan Veselinović (Modriča). Delegat: Darko Grbić (Banjaluka). Kontrolor: Željko Radusin (Banjaluka). Žui kartoni: Sakan, Gračanin, Šobić (Gorica), Tomičić, Gaćeša, Oliveria, Ivinjo (Sloga Trn). Crveni karton: Rikardo Oliveira (Sloga Trn) u 88. minutu.

Gorica: Ilić, Peno. Gračanin, Sakan, Sivonjić, Pastir, Malinović, Jakešević (od 72. Šobić), Grahovac (od 65. Jovičić), Vučković (od 81. Prole), Jakšić.

Sloga Trn: Jokić, Grozdanić, Javorac, Golić (od 75. Pilipović), Ivinjo (od 90. Šarić), Trivan (od 90. Mikić), Oliveria, Ivić, Tomičić, Gaćeša (od 67. Jokanović), Đukanović.