U prvom meču 21. kola Prve lige Republike Srpske, u Foči Sutjeska i Borac odigrali su bez golova 0:0. Iako su banjalučani pokraj Ćehotine došli kao veliki favoriti, na kraju baš ” crveno-plavi” mogu zadovoljniji podijelom plijena, jer Sutjeska se znalački branila, a brzim kontranapadima u nekoliko navrata opasno ugrozila gol Trkulje.

Najbolju priliku za gol propustio je prvotimac fočaka Stefan Pljevaljčić u 53. minutu, kada je izašao sam ispred čuvara mreže Borca, topovski šutiro, ali Trkulja je maestralnom intervencijom spasao čist gol.

Sličnu poziciju, ali ovaj put malo iskosa imao je i Elez u 80. minutu. Međutim, i ovaj put Trkulja izlazi kao pobjednik.

Ovim remijem Borac je učvrstio vodstvo, sada ima 52 boda, devet više od prvog pratioca Sloge, dok je Sutjeska pretposlednja sa 19 bodova na svom kontu.

Kompletan snimak meča, zahavlajjući našim prijateljima sa portala “foca24” možete pogledati OVDJE….

SUTJESKA – BORAC (BL) 0:0

Stadion: “pokraj Ćehotine”. Gledalaca: 250. Sudija: Bojan Panić (Prijedor). Pomoćnici: Božidar Rustić (Gradiška) i Željko Čelica (Kozarska Dubica). Delegat: Milenko Đurić (Modriča). Kontrolor: Siniša Janjić (Bijeljina). Žuti kartoni: Radović, Rašević, A. Ivanović (Sutjeska), Lekanić (Borac BL).

Sutjeska: Hodžić, S. Pljevaljčić, Rašević,  A. Ivanović (od 90. Krajišnik), Sekulović, Radović, M. Ivanović (od 75. Medan), Elez, Milić (od 85. Filipović), O. Pljevaljčić, Čvoro.

Borac (BL): Trkulja, Danilović, Milutinović, Dujaković, Vranješ, Burazor (od 75. Šikanjić), Mojović, Runić, Aničić, Ziljkić (od 63. Jakupović), Lekanić.