Fudbaleri Mladosti slavili su protiv Sloge iz Rakelića (2:0) u meču 6. kola na regionalnom Zapadu.

Ovim trijumfom izabranici trenera Branka Ponorca probili su se na 10. poziciju sa 6 bodova, dok je sastav iz Raelića tri mjesta bolje plasiran sa 10 bodova na svom kontu.

Domaćin je bio bolji tokom svih 90 minuta igre, a oba pogotka postigao je Dejan Trifković. Prvi u 45. minutu udarcem sa 18 metara iz voleja, lopta je u mrežu ušla u paraboli, prelijep pogodak. Drugi takođe udarcem sa 20 metara po zemlji u suprotni ugao gola Štikovca.

Ovome treba dodati da je već u 2. minutu Hadžiselimović za domaćina promašio kazneni udarac, odnosno odbranio ga je Štikovac.

MLADOST (KV) – SLOGA RAKELIĆI 2:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 De. Trifković (45), 2:0 De. Trifković (70). Stadion: FK Mladost, igrano bez publike. Sudija: Borislav Radić (Gradiška). Pomoćnici: Jovica Knežević (Modriča) i Srđan Vuković (Banjaluka). Delegat: Mlađen Vidačković (Banjaluka). Žuti kartoni: E. Jusić, Da. Trifković, Drljača (Mladost), Dragić, Pešević (Sloga).

Mladost (KV): Duraković, E. Jusić, Bašić, Da. Trifković, Hadžiselimović, Nedić, De. Trifković, Drljača, Đaković (od 56. M. Jusić), Avdić, Đekanović (od 85. Karušić).

Sloga Rakelići: Štikovac, Dragić (od 72. Ribić), Resanović, Vujičić, Si. Objedović, Sa. Objedović (od 72. Vučković), Dragić, Stanković, Stojanović (od 60. Rodić), Malinović (od 46. Pešević), Torbica.