Fudbaleri Slavije prvi su izborili plasman u osminu finala Kupa BiH nakon što su na svom terenu savladali Leotar sa 2:1.

Slavija je na početku meča imala terensku inicijativu i tri dobre šanse koje nije realizovala.Kazna je stigla u 21. minutu kada je Nemanja Čvoro oborio napadača trebinjskog tima Ognjena Krnetu. Siguran sa penala bio je Mihailo Cmiljanović.

U nastavku meča preokret domaćih i to sa penala. Nikola Bjeloš je izborio penal u 23. minutu. Oborio ga je Darko Đajić a igrač Slavije je preuzeo odgovornost i uspješno je realizovao jedanaesterac Bjeloš je bio siguran i u 44. minutu kada je realizovao i drugi penal za svoju ekipu. U nastavku je pao tempo igre a domaći su sačuvali prednost.

Sutra se sastaju (15.30): Bratstvo-Zvijezda 09, Bosna (Visoko) – Velež (Mostar), Brotnjo (Čitluk) – GOŠK, TOŠK (Tešanj) – Igman, Sloga (Gornji Vakuf) – Sarajevo, Tomislav (Tomislavgrad) – Posušje, Laktaši – Goražde, Stupčanica (Olovo) – Rudar Prijedor, Kozara (Gradiška) – Jedinstvo (Bihać), 18 : Radnik (Bijeljina) – Sloga (Doboj).

Sutra od 19 časova igraju Sloboda (Tuzla) –  Željezničar (Sarajevo).

Odgođeni su mečevi: Tekstilac – Tuzla siti, Radnik (Hadžići) – Borac (Banjaluka), Čelik – Zrinjski, Sutjeska (Foča) – Široki Brijeg.