Fudbaleri Poleta iz Elezagića su na svome terenu savladali favorizovani Torpedo iz Cerovljana minimalnim rezultatom 1:0 u prvom kolu popularne “Kajzerice”.

Slaviša Despotović je tako upisao prvu pobjedu na klupi Poleta.

Utakmica je bila jako tvrda, prava takmičarska, a izabranici trenera Despotovića su odigrali fantastičnu utakmicu, pokazli da su ekipa koja igra čvrsto, sa dosta trke i borbe i sigurno da će biti “tvrd orah” svim ekipama u ligi. Prvu ozbiljnu šansu imali su gosti u 25 minutu, nakon jedne duboke lopte Goran Majdanac je bio u odličnoj poziciji za šut, ali odbrana domaćina uspjela je da otkloni opasnost. Polet je mogao do gola u 30 minutu, Goran Vranješ dobru akciju svog tima nije uspeo da kruniše pogotkom, šutira po zemlji, ali golman Miloš Kresović dobro reaguje i zaustavlja njegov pokušaj. U 49. minutu je odlično s lijeve strane ubacio Mladen Glamočić na drugu stativu, a tamo je Aleksandar Tepić šutirao snažno iz prve, a Kresović opet fantastično reaguje.

U 51. minutu Nebojša Gvozdenović lukavo pokušava lobovati golmana Poleta Milena Kutića koji fantastično reagira i paradom izbacio loptu polje, nako čega se stvorila gužva u šesnaestercu, Majdanac je pao u kaznenom prostoru, ali je glavni sudija samo odmahnuo rukom. U 58. minutu Glamočić je fenomenalno izveo slobodnjak sa nekih 20-tak metara, ali nažalost lopta je pogodila prečku, odbija se u polje do Nemanje Stupar koji iz dobre pozicije očajno šutira.

Polet je poveo u 75 minutu Glamočić je prošao po lijevoj strani, ubacio na drugu stativu za Vranješa koji je neometan sa peterca zakucao loptu u mrežu za veliko slavlje. U nastavku su gosti više napadali ali nisu uspjeli doći do gola.

– Čestitam mojim igračima na odličnoj igri i pobjedi i gostima na fer utakmici. Imali smo plan, ušli muški u derbi, utakmica je bila prava takmičarska, taktički smo funkcionisali vrlo dobro. Mislim da imamo kvalitetnu ekipu koja će se moći nositi sa svima – reko je sportski direktor Poleta Slobodan Tunjić.

Polet – Torpedo 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Vranješ (75). Stadion: FK Polet, igrano bez publike. Sudija: Goran Nježić (Gradiška). Pomoćnici: Dragan Ilišević (Gradiška) i Marko Ljepojević. Delegat: Vojislav Gigović (Gradiška). Žuti kartoni: Raca (Polet), Knežić (Torpedo) (Gradiška).

Polet: Kutić, Raca, Kisin, M. Tepić, Glamočić, A. Tepić, Vranješ, Surutka, Jeličić, Stupar (od 69. Vranjić), Đurić (od 54. Radulović).

Torpedo: Kresović, Trgić, Malbašić, Knežić, Paštar, Majdanac (od 74. Šinik), Kojić, Kočić, Gvozdenović, Paripović, Francuz.