U zaostaloj utakmici 15. kola, omladinci Crvene zvezde ubjedljivo su savladali Voždovac i tako pretekli na tabeli, ekipu Partizana.

Blistao je dvostruki asistent i strijelac Danilo Teodorović, momak ponikao na banjalučkom “Predgrađu”!

“Crveno-bijeli” su poveli u 20. minutu. Golman Marinković je ispucao loptu, Kahvić je spustio do Stojanovića, ovaj odigrao na bok, ka Nedeljkoviću, čiji je centaršut Teodorović glavom poslao u mrežu. Osam minuta kasnije blio je 2:0. Pirgić je dugom loptom pronašao Teodorovića, a on glavom dodao do Kahvića kome nije bilo teško da sa dva metra prevari Nikolića. Inče i Kahvić dolazi it Republike Srpske, tačnije Teslića. Do kraja poluvremena Voždovac je uspio da prepolovi prednost “crveno-bijelih”, a stijrelac iz jedanaesterca bio je Grbović. Prethodno je Vukičević igrao rukom. Poslije šest minuta igre u nastavku Zvezda je povećala prednost golom Đermanovića, da bi Pirgić nakon idealnog centaršuta Kahvića, primorao Nikolića da po četvrti put vadi loptu iz gola. Tračak nade gostima donio je Lazarević u 82. minutu, a onda za samo dva minuta Zvezda je postigla još dva pogotka. Teodorović je nesebično uposlio Nikolaševića, a njegov udarac sa deset metara bio je neobranjiv. Tačku na „i“ stavio je rezervista Bošković šutem po zemlji sa osamnaest metara.

CRVENA ZVEZDA – VOŽDOVAC 6:2 (2:1)

STRIJELCI: 1:0 Teodorović u 20, 2:0 Kahvić u 28, 2:1 Grbović (iz jedanaesterca) u 38, 3:1 Đermanović u 51, 4:1 Pirgić u 61, 4:2 Lazarević u 82, 5:2 Nikolašević u 87, 6:2 Bošković u 89. minutu. STADION: Pomoćni teren Crvene zvezde. GLEDALACA: 100. SUDIJA: Uroš Ržić (Beograd) 7. POMOĆNICI: Novak Novaković i Dimitrije Vlasačević. ŽUTI KARTONI: Vukičević, Stojanović (Crvena zvezda), Puzović, Bibić (Voždovac).

CRVENA ZVEZDA: Marinković 7, Nedeljković 7,5, Radojević 7 (od 69. Goldin -), Vidojević 7,5, Đermanović 8, Vukičević 7, Pirgić 8 (od 65. Nikolašević 7,5), Stojanović 7,5 (od 87. Bošković 7), Kahvić 7,5 (od 65. Bojović 7), Branković 7,5 (od 80. Milosavić -), Teodorović 8,5.

VOŽDOVAC: Nikolić 6, Puzović 6, Jevtić 6, Ilić 6, Zečević 6 (od 62. Živković 6,5), Mojsilović 6, Starčević 6 (od 59. Dodić 6), Beskorvajni 6,5 (od 78. Mitrović -), Avramović 6,5 (od 67. Radosavljević -), Grbović 6,5, Bibić 6 (od 45. Lazarević 6,5).

IGRAČ UTAKMICE: Danilo Teodorović (Crvena zvezda)