Niz od dvije utakmice bez pobjede “krojači” su prekinuli protiv odlične ekipe Podrinja (4:1), koja je nakon tri uvodna poraza, ostvarila tri vezana trijumfa, od kojih jedan i protiv vodeće Zvijezde 09. Tekstilac Kort – Podrinje 4:1 u premijernoj utakmici 7. kola Prve lige Republike Srpske!

“Krojači” su bolje otvorili susret, a već u 2. minuti neprecizan je Perić, nakon što je Komlenović oduzeo loptu nesigurnoj zadnjoj liniji gostiju. U 15. i 18. minuti opasno šutira Zarić sa ivice šesnaesterca, ali lopta u oba slučaja lopta je završila iznad prečke golmana Radića. Uprkos tome, gosti preko Ćebića dolaze u vodstvo u 21. minuti, nakon preciznog udarca ljevicom kroz “šumu” nogu. Tekstilac se rezultatski vraća u igru nakon četiri minuta igre kada gužvu, nakon udarca iz ugla Susakovića i skoka Kovača, koristi Perić. Tekstilac preuzima inicijativu, a nakon desetak minuta Ćorić sjajno probija po lijevoj strani i proigrava Milakovića kojem nije bilo teško da pogodi mrežu gostiju. Raspoloženi Milaković potom sjajno proigrava Susakovića, a brzonogi napadač donosi vodstvo od 3:1 u prvom dijelu.

U ne pretjerano sadržajnom nastavku Perić je pogodio iz jednanaesterca, a derventski prvoligaš je propustio još nekoliko prilika.

TEKSTILAC KORT – PODRINJE 4:1 (3:1)

Strijelci: 0:1 Čebić (21), 1:1 Perić (25), 2:1 Milaković (35), 3:1 Susaković (37), 4:1 Perić (72, penal),

Stadion: “Gradski”, gledalaca: 300, sudija: Slađan Došlo (I. Sarajevo), žuti kartoni: Đuričić, Zarić (Tekstilac Kort), Hamzić, Redžić, Sajtanović, Čebić (Podrinje).

TEKSTILAC KORT: Pećić, Marić, Jolović, Kovač, Đuričić. Perić (od 83. Simić), Milaković, Susaković (od 79. Duspara), Ćorić, Komlenović, Zarić (od 74. Brković). Trener: Marko Stojić.

PODRINJE: Radić, Đurić, Hamzić, Redžić (od 72. Beširović), Đokić, Vujić, Arnautović, Došlo (od 56. Bajraktarević), Stjepanović (od 55. Sajtanović), Čebić, Karjašević. Trener: Senad Hadžić.