Fudbaleri Tekstilca savladali su ekipu Sloge iz Srpca (2:1) u prvom pripremnom susretu pred početak proljećnog dijela sezone.

Napadač Kojić je načeo mrežu mrežu drugoligaša iz Srpca već u petom minutu susreta, da bi vođstvo udvostručio dvadesetjednogodišnje desno krilo iz Brazila Gustavo Gomeš Fereira, jedan od petorice Južnoamerikanaca koji su na probi u derventskom prvoligašu. Trener Božičić je u prvom periodu igre koristio formaciju sa trojicom igrača u zadnjoj liniji.

Gosti u nastavku uspijevaju postići pogodak, tako da je susret završio rezultatom 2:1.

Tekstilac će u srijedu odigrati novi pipremni susret, a protivnik će ovog puta biti Alfa Modrča.

Tekstilac je ovaj meč igrao u sljedećem sastavu: Davić, Marić, Jolović, Ćorić, Aleksić, Radić, Sosa, Gustavo, Prljeta, Kojić, Sorija. Igrali su i Plisnić, Kušljić, Rikardinjo, Ignjić, Savić, De Melo, Teofilović, Duvnjak. Trener Slaviča Božičić.