Trojac iz Argentine u dresu Slobode vozi lokomotivu iz Novog Grada ka Premijer ligi BiH!

Bautista Đenaro Leli sa dva rana pogotka u 4. i 14. minutu riješio je pitanje pobjednika na “Predgrađu” u premijernom meču 17. kola Prve lige Republike Srpske, u kojem je Sloboda savladala Željezničar Sport team (1:3). Do kraja poluvremena Kovačević je “osigurao” trijumf izabarnika Duška Vraneševića, a polovinom drugog poluvemena Baštić je uspio samo da ublaži neuspjeh počasnim golom za domaćina.

Treba napomenuti da je četi Asmira Avdukića nedostajalo nekoliko važnih igrača, koji su se čuvali za veoma važan duel Omladinske Premijer lige BiH ,kada u nedjelju Željo dočekuje tuzlansku Slobodu. Inače, u seniorskoj ekipi debitovala su tri mlada igrača, Bajić, Trivunović i Mitrović, koji predstavljaju budućnost tima sa “Predgrađa”. To svakako ne umanjuje trijumf sastava sa “Mlakvi”, koji je sa dvije proljećne pobjede najavio visoke ambicije i napad na bh elitu.

Ovom pobjedom Sloboda se izjednačila sa liderom Krupom, imaju po 39 bodova, ali sastav iz kanjona “Tijesno” tek treba igrati svoj meč u Modriči, dok je Željezničar Sport team na šestoj poziciji sa 24 boda na svom kontu.

ŽELJEZNIČAR – SLOBODA (NG) 1:3 (0:3)

Strijelci: 0:1 Đenaro Leli (4), 0:2 Đenaro Leli (14), 0:3 Kovačević (37), 1:3 Baštić (62). Stadion: “Predgrađe”. Gledalaca: 150. Sudija: Slađan Došlo. Pomoćnici: Nemanja Vujadin (oba iz Istočnog Sarajeva) i Davor Vukašinović (Rogatica). Delegat: Milenko Đurić (Modriča). Kontrolor: Stevo Perić (Bijeljina). Žuti kartoni: Tamindžija, Savanović, Kalabić, Sladojević (Željezničar Sport team), Nuhanović (Sloboda NG).

Željezničar Sport team: Tamindžija, Sladojević, Mitrović (od 58. Zečević), Savanović, Baštić, Trivunović (od 73. Bajić), Ružičić, Đogić, Kalabić, Petrović, Kostadinović.

Sloboda (NG): Trako, Lalić, Dodig, Abrego, Samardžić, Smajić, Bogučanin, Đenaro Leli, Nuhanović (od 74. Stojnić), Alvarez (od 57. Bobaj), Kovačević (od 57. Kesić).