Teško, slatko, i zasluženo!

Borac je ostvario vrijedan trijumf nad Mladosti iz Doboja kod Kaknja (1:0) pogotkom Subića u 86. minutu, i tako se uz povoljan rezultat u Mostaru (Velež – Radnik 2:2) dokopao kote 2, barem privremeno, što svakako odškrinuje vrata Evrope.

Bio je Borac bolji, imao posjed lopte, u kornerima 11:0, prilike, Vranješ pogodio prečku, ali teško se došlo do tog pogotka.

Igrao se 68. minut kada je Ziljkić dao loptu u prazno, dva igrača Mladosti je propuštaju, a Subić rutinerski pogađa mrežu odličnog Velića.

BORAC – MLADOST 1:0

Strijelac: 1:0 Subić (68). Stadion: Gradski, igrano bez publike. Žuti kartoni: Vojinović (Borac), Mahmić, Begić, Vazda (Mladost).

Borac: Pavlović, Uzelac, Ćorić (od 80. Dujaković), Ziljkić (od 80. Kujundžić), Ćosić, Vojnović, Brtan, Subić, Vranješ, Mehanović (od 86. Moraitis), Zakarić (od 61. Meleg).

Mladost: Velić, Alić, Žulj, Šabanović, Ćerimagić (od 81. Miljanović), Jahić, Šarić (od 81. Velić), Dejanović, Mahmić, Jusić (od 20. Vazda), Begić (od 84. Handžić).