Strijelci su se igrali na bundesligaškim terenima! Na šest utakmica čak 35 golova, ili gotovo nejverovatnih šest po meču, što odavno nije viđeno na ovim prostorima….

Lider Rekreativo okliznuo se kod OFK Banjaluke, iako su gosti iz Česme imali poslije 65. minuta dva gola prednosti, domaćin je u samo 13 minuta napravio veliki preokret i golovima Zeljka, Džakule i Vasića došao do velikog trijumfa i 32. boda u sezoni.

Šnjegotina to nije iskorstila i uhvatila ponovo priključak za liderom, jer je poražena od OFK Spartaka (3:1). Domaćin je kontrolisao veći tok meča, već poslije prvih 20-ak minuta imali su prednost od dva pogotka, i za goste nije bilo povratka u ovom meču.

Svoj drugi trijumf u sezoni ostvarilo je Zmijanje, i to ubjedljivom pobjedom nad Gomionicom (6:2), pa je i borba da se izbjegne “fenjer” ponovo se rasplamsala.

Krupa je bez većih problema arhivirala Vrbas (3:0), a gsoti su oružje položili u samo 60-ak sekundi kada su Vidović i Knežić razriješili sve dileme oko pobjednika.

Drvar je odigrao kolo u Piskavici, i to sa sedam nota! Domaćin je u samom finišu sa dva pogotka smanjio vodstvo Borca, koji je preko Marjanovića sa het-trikom, ali i Đukanovića koji je dva puta pogodio, lako upisao nova tri boda, i čini se, da nije bilo nekakvih kiksova, da bi u Drvaru sada bilo opsadno stanje oko plasmana u viši rang takmičenja.

Utakmica sa pet golova viđena je u srazu Mladosti i Omladinca (3:2), a domaćin je potvrdio ulogu favorita i tri boda ostavio u Zalužanima.

Rezultati 18. kola:

Krupa – Vrbas 3:0 (Knežić ‘12, ‘61, V. Vidović ‘60)

Zmijanje – Gomionica 6:2 (Koprena ‘7, Ćulum ‘48, Gajić ‘62, Trubajić ‘79, Vukelić ‘86, Milekić ‘90 – Batar ‘55, Sl. Prerad ‘58)

OFK Spartak 2013 – Šnjegotina 3:1 (Savić ‘15 autogol, Banjac ‘22 penal, Lubura ‘82 – Pejanić ‘38)

Piskavica – Borac ID 3:7 (Malinović ‘57, ‘89, Sredić ‘86 – Đukanović ‘14, ‘52, Marjanović ‘35, ‘55, ‘66, Č, Pećanac ‘71, Pavlić ‘83)

OFK Banjaluka 2017 – Rekreativo 3:2 (Zeljko ‘70, Džakula ‘73, Vasić ‘83 – Kukavica ‘55, Makarić ‘64)

Mladost Farmaprom – Omladinac 3:2 (Pantoš ‘30, Dimić ‘63, Ivić ‘71 – Velaja ‘31, Umićević ‘76)