Malo ko je očekivao da će Srpčani tako lako proći kroz Brod! Na kraju 1:4, pobjeda Sloge, koja čini se, kako šampionat odmiče igra sve bolje i prava je šteta što se sledećeg vikenda prekida šampionat.

Poveli su gosti preko Maletića već u 4. minutu, a Pralica je udvostručio prednost Sloge u finišu prvog dijela igre. Kako je zatvoreno prvo poluvrijeme, tako je otvoreno i drugo, pogotkom Pralice, a sve dileme, ako ih je i bilo u ovih 90 minuta razriješio je Vedran Nježić u 62. minutu za uvjerljivih 0:4. Svee što je Polet uspio napraviti jeste počasni pogodak Đukića.

Sloga je ovim trijumfom stigla Goricu idijele šestu i sedmu poziciju sa po 21 bodom, dok je Polet dvije pozicije lošiji sa 19 bodova na svom kontu.

OFK POLET 1926 – SLOGA SRBAC 1:4 (0:2)

Strijelci: 0:1 Maletić (4), 0:2 Pralica (43), 0:3 Pralica (48, penal), 0:4 V. Nježić (62), 1:4 Đukić (77). Stadion: OFK Polet. Gledalaca: 50. Sudija: Mišo Mačkić. Pomoćnici: Nikola Pećanac (oba iz Banjaluke) i Vlade Slijepčević (Šipovo). Delegat: Ognjen Vučen (Laktaši). Kontrolor: Duško Bundalo (Laktaši). Žuti kartoni: Sr. Đukanović, Šervel, Petrić, Kondić (OFK Polet 1926), G. Zelenac (Sloga S).

OFK Polet 1926: Vukičević, Bardak (od 32. Sl. Đukanović), Petrić, Karamehić (od 58. Đekanović), Kondić, Grozdanić, Đukić, Sr. Đukanović, Šakić, Šervel (od 51. Blažanović), Jovičić.

Sloga (S): Smiljanić, Zukanović, Marin, V. Nježić, Vasić, I. Nježić (od 76. Cvijetić), Jaćimović, R. Zelenac, Pralica, G. Zelenac (od 75. Grgec), Maletić.