Laktaši su na domaćem terenu doživjeli novi poraz. Ovaj put protivnik je bila Sloga iz Srpca. Prvo poluvrijeme nije ponudillo mnogo uzbuđenja, sem pokušaja gostiju u 9. minuti kada je Mladen Ugren promašio čist zicer, kao i dva crvena kartona. Prvo je u 35. minuti  crveni zaradio igrač domaćih Bojan Milinović zbog psovanja, da bi minut kasnije nakon drugog žutog na ranije tuširanje otišao i Slogin Ranko Babić.

Gosti do gola dolaze u 60. minuti susreta. Poslije jedne kontre sam na Lakića je izašao Ognjen Savić i bez puno muke pogodio za, ispostaviće se, konačnih 0:1. U drugom dijelu vrijedi izdvojiti svega nekoliko situacija. Odmah u petoj minuti nastavka udarac Saše Ercega odbranio je Aleksandar Cvijanović. Mogli su domaći do gola i u 77. minuti. Miljan Bajić je lijepo uposlio Uroša Stamenkovića, ali defanzivac gostiju Nemanja Kutić u zadnji tren izbija loptu. U situaciji je i Slađan Lekić minut poslije, međutim dobro je odreagovao golman Cvijanović. Poslednju šansu na utakmici imala je Sloga par minuta prije kraja ali je šut gostujućeg igrača završio preko gola. Bila je ovo danas jedna slaba fudbalska predstava igrana po dosta lošim uslovima. Laktaši desetkovani kartonima nisu bili na očekivanom nivou, dok su gosti iz Srpca imali više sreće,  i tko barem privremeno postali fudbalski gospodari Lijevča Polja.

LAKTAŠI – SLOGA (S) 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Savić (60). Stadion: Gradski u Laktašima. Gledalaca: 50. Sudija:Nemanja Malić. Pomoćnici: Vanja Ajder i Dario Đurđević (svi iz Banjaluke). Delegat:  Branko Tripić (Prnjavor). Žuti kartoni: Zelić, Savić (Laktaši), Kutić (Sloga). Crveni kartoni: Bojan Milinović (Laktaši) u 35. minutu, Ranko Babić (Sloga) u 36. minutu.

Laktaši: Lakić, Bajić, Trninić, Bogojević, Sukara (od 62. Stamenković), S. Erceg  (od 81. B. Erceg ), Milinović, Keleman, Lekić (od 88. Bujak), Zelić, Savić. Trener: Miljan Bajić

Sloga (S): Cvijanović, Kutić, Malbašić (od 34. Nježić), Ilić, Devušić, Babić, Savić, Zukanović (od 81. Ugren S), Topalović (od 57. Grbić), Ugren M, Đurđić. Trener: Aleksandar Petreš