Fudbaleri srbačke Sloge su na najljepši mogući način otvorili sezonu na drugoligaškom Zapadu, pobijedili su na gostovanju kod imenjaka iz Trna sa 1:2.

Domaći su bili nešto agilniji u prvom poluvremenu. Predrag Stanković je doveo domaće u vodstvo u 29. minutu, kada je sjajno pogodio glavom.

U drugom poluvremenu srbačka Sloga je  krenula puno ofanzivnije prema golu domaćina. U 78. minutu Igor Mirković je poslao dugu loptu prema Srđanu Lekiću koji je uputio dobar centaršut na koji odlično reaguje Nikola Kopanja i pogađa za 1:1.

Srpčani dolaze do preokreta u 89. minutu. Goran Zelenac je poslao odličnu loptu između stopera domaćih i uposlio Lekića koji je rutinski matirao golmana Crnčevića za 1:2.

Srpčani su ovim trijumfom skočili na šestu poziciju sa 27 bodova, dok je imenjak iz Trna i dalje 14. sa 12 bodova na svom kontu.

SLOGA (T) – SLOGA (S) 1:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Stanković (29), 1:1 Kopanja (78), 1:2 Lekić (89). Stadion: FK Sloga Trn. Gledalaca: 100. Sudija: Marko Maksimović (Modriča). Pomoćnici: Zoran Tripunović (Doboj) i Ljubiša Lukić(Modriča). Delegat: Mario Đuran (Modriča). Kontrolor: Dalibor Anđić (Prijedor). Žuti kartoni: Radaković, Travar (Sloga Trn), Ilić, Munjiza, R. Zelenac, Kutić (Sloga Srbac).

Sloga (T): Crnčević, Tepić, Grozdanić, Radaković, Damjanić, Ivić, Petković (od 79. Jokanović), Savić, Kukić (od 86. Milinović), Travar, Stanković.

Sloga (S): Grahovac, Ilić, Malbašić, Kopanja, Munjiza, Lekić, Zukanović (od 77. Maletić), R. Zelenac, G. Zelenac, Kutić, Mirković.