Startovala je i popularna banjalučka “Bundesliga”! Naime u odgođenom meču 10. kola Područne lige Banjaluka, koji se trebao igrati još jesenas, ali je prebačeno za proljeće, OFK Spartak 2013 je savladao Rekreativo (1:0)!

Utakmica je igrana na pomoćnom terenu Gradskog stadiona, i po svemu viđenom može dobiti i te kako prolaznu ocjenu!

Trenutak odluke dogodio se u 39. minutu, kada je grešku odbrane Rekreativa iskoristio Miloš Grujić i pogodio mrežu Dumendžije za 1:0. golom posle greške odbrane Rekreativa.

U nastavku viđeno je dosta dobrih prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao, te je poletna ekipa Spartaka slavila na kraju zasluženu pobjedu.

Ovim trijumfom OFK Spartak 2013 sada ima 26 bodova, samo jedan manje od lidera Šnjegotina i Karanovca, dok je Rekretivo ostao na četvrtoj poziciji sa 21 bodom. Nema sumnje da nas očekuje puno uzbuđenja u nastavku “bundeslige” koja startuje zvanično narednog vikenda!

OFK SPARTAK 2013 – REKREATIVO 1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Grujić (39). Stadion: Pomoćni teren Gradskog. Gledalaca: 100. Sudija: Mario Jelić. Pomoćnici: Dejan Stjepanović i Milan Aleksić. Delegat: Sandro Zec (svi iz Banjaluke). Žuti kartoni: Banjac, Jovanić, Ćoćkalo (OFK Spartak 2013).

OFK Spartak 2013: Lončar, Čabak, Jovanić, Grujić (od 86. Vulin), Malešević (od 65. Suvajac), Vučić, Damjanović, Lipovčić (od 80. Ćoćkalo), Malbašić (od 65. Glamočić), Banjac (od 80. Gačić), Malkić.

Rekreativo: Dumendžija, Petrović, Grabež (od 75. Gojković), Stjepanović, Marković (od 55. Pijetlović), Batos, Mitrović, Makarić (od 55. Orašanin), Vranješ (od 55. Jeremić), Radinković (od 55. Malijević), Tešić.