Fudbaleri Slavije ostvarili su pobjedu u odgođenom susretu 1. kola Lige za opstanak, u Mrkonjić Gradu protiv Slobode sa 4:3.

Gosti iz IStočnog Sarajeva bolje otvaraju utakmicu i već nakon 13. minuta imaju prednost od 2:0, golovima Lalovića i Emerite. Sloboda smanju preko Savanovića u 32. minutu, da bi iskusni Šćepanović relaizovao penal za 1:3, koji je ujedno bio i rezultat na poluvremenu.

U nastavku, Emerite u 57. minutu povećava na velikih 1:4. Domaći su uspjeli da smanje preko Malbašića u 67. i Kršića u 77. minutu. U posljednjih 13 minuta, pokušali su bar da stignu do izjednačenja, ali su se fudbaleri Slavije odbranili i zasluženo odnijeli bodove.

SLOBODA – SLAVIJA 3:4 (1:3)

Strijelci: 0:1 Lalović (8), 0:2 Emerite (13), 1:2 Savanović (32), 1:3 Šćepanović (43, penal), 1:4 Emerite (57), 2:3 Malbašić (67), 3:4 Kršić (77).

Stadion: “Luke”. Gledalaca: 100. Sudija: Siniša Lazić (Prijedor). Žuti kartoni: Gračanin, Malbašić (Sloga), Alešević, Milenković, Lalović, Emerite, Stojanović (Slavija).

SLOBODA: Petrović, Kovačević, Stjepanović, Malbašić, Savanović, Gračanin, Zarić (od 63. Kršić), Sladojević, Milosavljević (od 46. Đukarić), Tučić (od 46. Kukavica), Mirković. Trener: Čedomir Ćulum.

SLAVIJA: Trifković, Lalović, Alešević, Lalović (od 63. Hasković), Stojanović (od 66. Zečević), Milenković, Šćepanović, Čvoro, Marković (od 74. Đono), Emerite, Pušara. Trener: Dragan Bjelica.