Košarkaši Igokee ostvarili su iznenađujući, ali zato potpuno zaslužen trijumf na gostovanju u Novom Mestu gdje su domaću Krku savladali sa sigurnih 88:72, pa je tako četa Dragana Bajića stigla i do svog četvrtog gostujućeg trijumfa i sada ima ukupan učinak od pet pobjeda i isto toliko poraza.

Činilo se da će domaćin nastaviti uspješnu seriju jer su slavili u četiri prethodna meča, pogotovo kada je Marko Luković u osmom minutu povisio prednost Krke na 20:11. Međutim, ”igosi” sjajnom serijom od 13:0 u samo pet minuta prekreću rezultat u svoju korist ne dozvolivši rivalu da osim jednog izjednačenja (27:27, 15. minut), ikako ugroze njihovo vođstvo.

Definitivna potvrda pobjede Aleksandrovčana došla je u trećoj četvrtini koji je Igokea dobila sa 21:11, tako da je u posljednjem periodu bila samo stvar tehnike i rutine zadržati stečenu prednost i na kraju proslaviti novi uspjeh.

Krka – Igokea 72:88 (20:18, 15:26, 11:21, 26:23)

NOVO MESTO – Dvorana: ”Leon Štukelj”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Sreten Radović, Milivoje Jovčić i Vladan Šundić (Srbija). Delegat: Andrej Jeršan (Slovenija). Pet ličnih grešaka: Eliot (Krka) u 33. minutu.

KRKA: Rebec 9 (2-2), Kari 22 (1-0), Rojc 6 (1-1), Kuznik, Škedelj, Dimec 2, Čebular 10 (1-1), Ritlop, Šiška, Polutak, Eliot 5 (2-1), Luković 18. Trener: Dejan Mihevc.

IGOKEA: Pašajlić 10 (3-1), Mićović 8, Šibalić 8, Robinskon 13 (3-1), Pešaković, Milošević 7 (2-2), Albijanić 16 (5-4), Radivojević 13 (2-2), Mahkovic 9 (2-2), Rikić 4. Trener: Dragan Bajić.