Fudbaleri kotorvaroške Mladosti savladali su danas Slogu Nektar iz Potkozarja u prvom kolu Regionalne lige RS, grupa Zapad rezultatom 2:1.

Kotorvarošani su od prvog minuta imali nadmoć, ali se prva zatresla njihova mreža nakon što je u 33.  minutu Nebojša Milaković pogodio za 0:1

Mladost je nastavila da napada i u posljednjem minutu prvog poluvremena uspjela je da izjednači golom Srđana Jurić.

Kotorvarošani su potpuni preokret napravili u 81. minutu kada je golmana Sloge savladao Edhem Jusić, za velika tri boda izabranika trenera Branka Ponorca, koji su i pored velikih problema pred start sezone, premijeru ukrasili sa velika tri boda.

MLADOST (KV) – SLOGA NEKTAR 2:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Neb. Milaković (33), 1:1  Jurić (45), 2:1 Jusić (81). Stadion: FK Mladost u Kotor Varošu. Gledalaca: 50. Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Pomoćnici: Petar Tepić i Igor Pašić (oba iz Banjaluke). Delegat: Milan Bulajić (Banjaluka). Žuti kartoni: Drljača, Trifković (Mladost KV), Nem. Milaković, Neb. Milaković (Sloga Nektar).

Mladost (KV):  Duraković, Jusić, Hibić, Vučenović, Bašić, Trifković, Drljača, Avdić, Jurić, Mušanović, Muždekić (od 46. Petrušić).

Sloga Nektar: Koljančić, Dam. Lugonja, Subotić, Nem. Milaković,  Dra. Lugonja, Karalić, Vranjković, Neb. Milaković, M. Milaković, Dobraš, Popović (od 67. Marić).