Fudbaleri mrkonjićke Slobode Nova Banaka u 17. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske na “Lukama 1” deklasirali su Omarsku 6:1. Bila je to najbolja utakmica domaćeg sastava u ovom šampionatu. Jednostavano fudbaleri Slobode bili su rastračani, nadahnuti i konačno efikasni, mada su i u ovoj utakmici promašili nekoliko izglednih prilika.

Šta reći o ekipi Omarske? Čvsrta, borbena i dobra ekipa, koja teško prima glove, ali ih i lako postižu. Međutim, u meču sa Slobodom namjerili su se na ekipu koja je dala 150 svojih mogućnosti.

Inače, ovom pobjedom fudbaleri Slobode pobjegli su sa poslednjeg mjesta na tabeli sa 15 osvojenih bodova, nalaze na diobi 14. i 15. mjesta sa ekipom Famosa.

Sloboda Nova banka je povela u 25. minutu golom Suljića. Njega je proigrao Soldat, a brzonogi Suljić sjurio se prema golu Jokića i poenitrao za vodstvo svoje ekipe. Gosto poravnavaju rezultat pogotkom Rastoke. Naime, lopta je jednom igraču gostiju izašla u aut, a pomoćni sudija na lijevoj strani terena nije signalizirao aut, a gosti postižu gol, u redovima Slobode tvrde da je pogodak postignut iz ofsajd pozicije.

I u ovoj utakmici, koja je bila fer, sudijska trojka je pokazala mnogo slabosti. Glavni sudija Mirić, dva minuta prije kraja meča bez razloga je pokazo drugi žuti karton štoperu domaćeg tima Danailoviću. Očito da im poznavanje fudbalskih pravila nije jača strana. I ima se osjećaj da sudije nastavljaju sihronizovano da “terorišu” FK Sloboda Nova Banka.

Igrao se 28. minut. Kombinacija Suljića i Zekenovića i 2:1 za Slobodu. To je bio i rezultat poluvremena.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri nastavaljaju sa atacima prema golu Omarske. I u 52. minutu 3:1 za Slobodu. Strijelac Pradrag Zekanović. Igra gostiju se raspala, pa u 74. minutu Slaviša Maksimović postiže sjajan gol za 4:1. On je fenomalnim udarcem sa dvedesetak metara postigao prelijep gol. Na 5:1 u 82. minu poviso je Ognjen Soldat, a poraz gostiju od 6:1 zapečatio je svojim trećim golom Predrag Zekanović, koji je sjajno odigrao meč.

Šef stručnog štaba Sloboda Nova Banaka Darko Maletić zadovoljan je visokim rezultatom, igrom i pobjedom svoje ekipe.

-Ovo je bila sigurno najteža utakmica za nas sa više aspekata. Znali smo da smo trenutno bili na poslednjoj poziciji. Svi smo bili pod nekim pritiskom. Ono što želim da kažem momcima kapa do poda. Neme riječi da opišem. Da se i pored svih probleme izdignemo i pobjedimo ubjedljivo utakmicu. Povedemo 1:0, pa opet primimo gol. Kažu iz nedozvoljene pozicijie. Mi se ipak vratimo i tako ubjedljvo pobjedimo. Pokažemo odličnu igru. To ne može svako, rekao sam i igračima u svlačionici. Moji igrači su pokazali veliki karakter. Poslednju sedmicu smo najviše i radili na motivaciji ekipe. Stalno sam ponavaljao da imamo kvalitet. Naravno nemamo kvalitet da se borimo za sami vrh tabele, ali imamo kvalitet za sredinu tabele. U nekim mečevima nismo imali ni sreće. Nedostajalo nam je tako malo, ali jednostavno je izostala sreća. Danas smo slavili visoko, ali s obzirom koliko smo šansi stvorili rezulat je realan. Idemo na zimsku pauzu sa nekim minimom bodova što smo planirali. Znamo da je to moglo i bolje. Ovo sve je jedan proces, mukotrpan rad. Treba napraviti jednu duboku analizu. Vidjeti šta i kako. Podvući crtu. Sigurno da Sloboda zaslužuje više. Moramo svi biti strpljivi, jer nije lako napraviti klub – rekao je Maletić.

Fudbaler Omarske Vladan Anđić, kaže da je pobjeda domaćih fudbalera zaslužena.

-U dosadašnjem djelu prvenstva smo pokazali da smo dosta čvrste ekipa i da nas to odlikuje. Zajedništvo, borbenost i sloga. Bila je to jedna utakmica u kojoj nam ništa nije išlo kao treba. I bio je poraz neminova. Rezultat je toliki koliki je, ali mislim da je malo previsok – kaže Anđić.

Tekst i FOTO: Slobodan Dakić