Fudbaleri Progresa i Slobode iz Mrkonjić Grada u 11. kolu Druge lige-grupa „Zapad“ su remizirali 1:1!

Bodom sigurno više mogu biti zadovoljni domaći fudbaler, a gosti iz Mrkonjić Grada sigurno imaju da žale za dva boda. Nisu iskoristili svoje prilike za gol. U prvom poluvremenu, pored postignutog pogodka, pogodili su stativu i prečeku.

Bio je to meč sa mnogo naboja, oštre i u nekim trenutcima proštre igre. U kojoj su prednjačili domaći fudbaleri! Sudija Milan Simić iz Krupe na Vrbasu stekao se utisak da se loše snalazio na “vrućem” terenu u Kneževu.

Sloboda je došla u vodstvo u 44. minutu golom Ognjena Soldata, pa su gosti na odmor otišli sa golom prednosti, i velikim kapitalom. U drugom poluvremenu domaći fudbaleri energičnije kreću prema golu Slobode i u 77. minutu poravnavaju rezultat na 1:1. Strijelac je Saša Glamočić.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, a prilika je bilo pred jednim i drugim golom.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković, u suštini nema šta zamjeriti svojim fudbalerima osim nerješenog rezultata.

-Najradije ne bi komentarisao utakmicu, da se ne shvatim pogrešno. Bilo je mnogo toga što je ružno. Prvo poluvrijeme smo odigrali dobro. Postigli gol preko Ognjena Soldata, pogodili prečku i stativu i promašili još dvije stopostotne prilike za gol. U drugom poluvremenu nerazumljiv pad u igri. I kazna izjednačenje Progresa. Sve drugo ne želim da pričam – kaže Mirković.

U narednom kolu fudbaaleri Slobode dočekuju ekipu Sloge iz Srpca, a ekipa Progresa gostuje Dubravama.

Tekst i foto: Slobodan Dakić