Novigradski drugoligaški brod i dalje tone!

U derbiju začelja 10. kola na drugoligaškom Zapadu, Progres je lako savladao Slobodu (4:0) i tako ostvario prvu pobjedu u šampionatu. Tim iz Kneževa sada ima četiri boda, i kreće u borbu za opstankom, dok ekipa sa “Mlakvi” ima pet poraza iz pet mečeva uz gol razliku 0:21!

Već u petom minutu Stojanović je najavio da tri boda ostaju u kneževu lijepim pogotkom, a Kahrić je u 24. minutu udvostručio prednost sa kojom se otišlo na odmor. U nastavku ista slika na terenu, domaćin bolji, gosti jedva čekaju kraj, a do njega su još dva puta vadili loptu iz mreže. Pogađali su Vučić u 57. minutu, te Saša Glamočić u 85. minutu.

PROGRES – SLOBODA (NG) 4:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Stojanović (5), Kahrić (24), 3:0 Vučić (57), 4:0 S. Glamočić (85). Stadion: FK Progres. Gledalaca: 50. Sudija: Darko Vukojević. Pomoćnici: Slaviša Gligorić (oba iz Doboja) i Radomir Petković (Banjaluka). Delegat: Darko Grbić (Banjaluka). Kontrolor: Zoran Strunić (Gradiška). Žuti kartoni: Glamočić, Đuranović (Progres), Vujanović (Sloboda).

Progres: Zeljković, Stojanović (d 56. Nikić), Halaba, S. Glamočić, Kahrić (od 83. Veleušić), Vučić (od 83. I. Glamočić), Barišić, Dukić, Aleksić, Đukarić, Đuranović.

Sloboda (NG): Blanuša, Vujanović, Makivić, Ivetić, Radić (od 61. Milaković), Sokolov, Ekić, Bokan, Aldabe, Majkić, Vejnović (od 46. Boateng).