Poraz novog prvoligaša Slobode iz Novog Grada na svmom terenu od regionalca BSK-a, kao da je upalio alarm na “Mlakvama”!

I uslijedila je odmah rekacija, i to kakva, zabilježena je pobjeda u Gradišci protiv Kozare (1:2). Istina riječ je o prijateljskom meču, ali igra i te kako hrabri trenera Duška Vraneševića.

Sloboda je povela pogotkom Filipa Vejnovića u 40. minutu, Kozara je izjednačila u samom finišu prvog poluvremena golom iz kaznenog udarca, da bi novo pojačanje Stefan Trivan postavio konačan rezultat u 65. minutu.

– Moram biti zadovoljan provjerom, jaka utakmica, dobar rival, koji je prošlu sezonu završio na trećem mjestu. Bilo je dosta prilika na obje strane, mi smo svoje iskoristili i slavili. Međutim, i dalje smo čvrsto na zemlji, pojačavamo rad, još su tri nedjelje pred nama, i nema sumnje da ćemo biti spremni za početak sezone – naglašava trener Slobode Duško Vranešević.

Prvoligaš iz Novog Grada u ovom meču nastupio je u sledećem sastavu: Rašeta, Kostadinović, Dodig, Živanić, Bubić, Arežina, Desnica, Palić, Antonić, Vejnović, Trivan. Još su igrali: Stupar, Radišić, Plavulj, Salkić, Senić.

Slobodu narednog vikenda očekuje duel u Bihaću sa Jedinstvom, a 1. avgusta na mrkonjićkim “Lukama” sa imenjakom Slobodom je generalka.