Fudbaleri Slobode osvojili su tvrđavu iz Trna, i kući se za Novi Grad vraćaju sa tri boda. Duel ekipa kojim ovaj duel nije mnogo značio ipak je pripao gostima, koji su tako pokazali da imaju ekipu za sam vrh drugoligaškog Zapada.

Ipak, do vodstva je mogla prvo Sloga, jer iskusni Nenad Kukić već u 4. minutu nije iskoristio najveću priliku koja u fudbalu postoji, kazneni udarac!

Kazna je vrlo brzo stigla, Mrkić je pogodio u 19. minutu za 0:1. Ipak, trnjani se vraćaju u igru u trećem minutu sudijske nadoknade preko Barovića, pa se na poluvrijeme odlazi u egalu. U nastavku meča Antonić je vrlo brzo vratio stvari na početno stanje, a isti igrač u finišu meča iz kaznenog udarca postavlja i konačnih Sloga (T) – Sloboda (NG) 1:3.

SLOGA (T) – SLOBODA (NG) 1:3 (1:1)

Strijelci: 0:1 Mrkić (19), 1:1 Barović (45), 1:2 Antonić (48), 1:3 Antonić (82, penal). Stadion: FK Sloga. Gledalaca: 200. Sudija: Dario Antić (Modriča). Pomoćnici: Slađan Lazarević (Petrovo) i Milan Topić (Čelinac). Delegat: Vjekoslav Čakarević (Doboj). Žuti kartoni: Tepić, Travar, Garača, Savičić (Sloga T), Majkić, Golić, Mijić (Sloboda).

Sloga (T): Bekić, Tepić, Savičić, Damjanić, Garača, Grozdanić, Lukajić (od 63. Radaković), Barović, Kukić, Travar, Đukanović.

Sloboda (NG): Krupić, Ćulibrk (od 69. Vicković), Golić, Mrkić (od 32. Selimović), Ivančević, Babić, Antonić, Savanović, Kovačević, Žujić, Mijić.