U jednom od derbija 15. kola Druge lige Republike Srpske – grupa “Zapad” u Krupi na Vrbasu mrkonjićka Sloboda i Ljubić iz Prnajvora remizirali su 2:2. Bila je to dobra i neizvjesna fudbalska predstava. Kada se sve sabere i oduzme rezultat je najrealniji. Gosti su poveli sa 2:0, a Sloboda poravnala rezultat i u završnici meča mogla i do pobjede.

Naime, gosti su poveli u petom minutu autogolom štopera Slobode Duška Mitrića. Na 2:0 povisio je Dejan Živković iz brzog kontranapada. I kada su svi očekivali kraj prvog poluvremena Obrad Tomčić, donedavni igrač Ljubića smanjuje vodstvo gostiju na 2:1. Samo što je počelo drugo poluvrijeme, u 47. minutu veteran Igor Mirković iz daljine plasira loptu u desni gornji ugao gola Ljubića, za rezultat 2:2.

Na terenu se igralo otvoreno. Bilo je šansi i se jedne i druge strane. Međutim, Mrkonjićani mogu da žale. Naime, u završnici meča Amović je pogodio prečku, a odbijenu loptu koju je uputio Zec, golman Ljubića odbranio. Slobodi je i poništen gol Igora Mirkovića zbog navodnog ofsajda. Tako da Mrkonjićanima ostaje žal da su prokockali pobjedu, mada su gubili 2:0. Ipak, kada se sve saber i oduzme nerješen rezultat je najrealniji. Treba reći da su malobrojni gledaoci na stadionu Fudbalskog kluba Krupa mogli da uživaju u dobroj fudbalskoj predstavi. Obje ekipe su pokazale da su spremno ušle u šampionat, gdje im je želja plasman u vrh tabele.
Zanimljivo je da su Sloboda i Ljubić u prvom kolu jesenjeg dijela šampionata u Prnjavoru odigrali 2:2.

Tekst i foto: Slobodan Dakić