Fudbaleri Vranjaka i Laktaša podijelili su bodove u vrlo uzbudljivoj predstavi 24. kola na drugoligaškom Zapadu.

Igrao se 21. minut kada gosti stižu do vođstva. Popović je dobro izveo korner, a loptu u mrežu, u maniru rasnih strijelaca, zakucao Šavija za potvrdu životne forme. Sa 0:1 se otišlo na pauzu. Domaći se vraćaju u 65. minuti, kada neopreznost odbrane Laktaša koristi Demonjić i poravnava na 1:1. Vranjak preokreće u 80. minuti, Stamenković je skrivio penal, a precizan s bijele tačke je Siniša Sarkić, iako je golman Laktaša Bekić pročitao stranu te zamalo odbranio. I kada se činilo da će utakmica pripasti domaćinu, Laktaši su izjednačili. Da bodovi ne ostanu na koridoru pobrinuo se komandir tenka iz najave, Šavija, iznudivši penal, a zlata vrijedan bod gostima donio je Stamenković ”s kreča” u 87. minuti. Dosta dobra i korektna utakmica, sa mnoštvo prilika na obje strane, na kraju realan rezultat. Vranjak će u narednom kolu gostovati Proleteru, a Laktaši dočekuju Ozrena.

VRANJAK – LAKTAŠI 2:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Šavija (21), 1:1 Demonjić (65), 2:1 S. Sarkić (80, penal), 2:2 Stamenković (87, penal). Stadion: SC “Vranjak”. Gledalaca: 150. Sudija: Milan Simić (Krupa na Vrbasu). Pomoćnici: Nikola Tadić (Banjaluka) i Dejan Lazić (Doboj). Delegat: Mladen Aleksić (Petrovo). Kontrolor: Zoran Drinić (Omarska). Žuti kartoni: Lj. Sarkić, Stojanović, Pejić, Gajić (Vranjak).

Vranjak: Stjepanović, Đurić (od 92. Spasojević), Ristić, Demonjić, Trepić, Gajić (od 73. Rakić), Dudić (od 24. Savkić), S. Sarkić, Stojanović, Pejić, Lj. Sarkić. Trener: Dejan Savić

Laktaši: Bekić, Telić, Trivić, Šipovac (od 94. Šipovac), Bursać, Šavija, Stamenković, Popović (od 68. Kavržić), Keleman, Traljić (od 94. Banjac), Savić. Trener: Zoran Novaković.