Po hladnom i kišovitom vremenu, te veoma teškom terenu za igru, pred tek nekih 50 – ak gledalaca odigran je ovaj prvenstveni meč, koji sem rezultata, četiri pogodka i majstorstva Ognjena Škorića veoma brzo će biti zaboravljen. Trener domaćih Dragosavljević upozorio je svoje momke da ih ne smije zavarati trenutna pozicija na tabeli ekipe gostiju, ističući da je ista sastavljena od iskusnih fudbalera koji znaju igrati fudbal, što se u samom uvodu utakmice pokazalo tačnim.
Naime, ekipa gostiju u samom uvodu utakmice pokazala se kao disciplinovana ekipa koja će svoju priliku vrebati iz kontri i polukontri, što je uspješno i pokazala već u 10. minutu kada je nakon jedne brze kontre igrač gostiju Vučić sa ivice kaznenog prostora uzdrmao prečku vrata domaćih.
Nedugo zatim, ekipa gostiju pokušala šutem sa distance od strane Stojanovića u 13 minutu, kao i obećavajućom kontrom Gojića u 17. minutu, koja je završena nepreciznim šutem van okvira vrata domaćih. U 20 minutu, ekipa domaćih nakon centaršuta sa lijeve strane dolazi do prve šanse i vodstva od 1 : 0, a strelac je bio Кukić. Ovaj pogodak dao je domaćim krila, napadi su se ređali kao na traci, i već u 28. minutu Ognjen Škorić je rezantnim udarcem iz srca kaznenog prostora pogodio mrežu gostiju. Do samog kraja prvog dijela utakmice vrijedi zabilježiti šanse Кovljena, Кukića i Škorića, i pravo je čudo kako ekipa domaćih većim rezultatom nije otišla na odmor.
Sam početak drugog poluvremena ekipa domaćih otvorila je simultankom sa odbranom gostiju od strane Кovljena koji je nakon što je majstorski predriblao nekoliko gostijućih fudbalera te nesebično poslužio Škorića kojem nije preostalo ništa drugo nego da loptu proslijedi u mrežu.
Od toga momenta na terenu je postojao samo jedan tim, a da su klasa, znanje i majstorstvo vječni Ognjen Škorić je potvrdio svojim pogocima u 63. i 86. minutu. Ekipa domaćih uz postignute pogodke imala je nekoliko izglednih prilika za postizanje pogodka preko Кovljena i Кukića, ali bi se svaki put stativa, prečka ili blato ispriječili da lopta završi u mreži. Tačku na ovu utakmicu stavio je Кukić u 90. minutu svojim drugim pogodkom nakon brze kontre.
Ono što uz ubjedljivu pobjedu vrijedi spomenuti da su na današnjoj utakmici, nastupili i igrači koji su produkt omladinsih selekcija kluba domaćina, a radi se o šesnaestogodišnjacima i sedamnaestogodišnjacima Budimoviću, Pivcu i Zlojutru, što pokazuje da klub misli i na svoje sutra.

Šef struke domaćih Dražen Dragosavljević nakon utakmice sijao je od zadovoljstva i rekao:

Pribojavali smo se ove utakmice, i to se u samom uvodu utakice ispostavilo tačnim. Međutim, pojedinačni kvalitet, ali i želja našeg kolektiva da nastavimo niz dobrih rezultata doveo nas je do željenog rezultata. Čestitam mojim momcima na hrabroj, dopadljivoj i efikasnoj igri po zaista teškim uslovima za igru. Ekipi gostiju želim mnogo sreće u nastavku sezone, a mi se okrećemo našem narednom protivnuku Proleteru iz Teslića – istakao je Dragosavljević.

JEDINSTVO ŽERAVICA – UКRINA ČEČAVA 6:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Кukić (20), 2:0 Škorić (28), 3:0 Škorić (46), 4:0 Škorić (63), 5:0 Škorić (63), 6:0 Kukić (90). Stadion: SC “Drago Кovačević.” Gledalaca: 50. Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka) 7. Žuti kartoni: Кovljen, Petrović, Behara (Jedinstvo), Stojanović, Đurić, Gojić, Zoranović (Ukrina)

Jedinstvo Žeravica: Đakušić – (od 90. Zlojutro -), O. Petrović O. 7,5, Budimović 7,5, Ilić 7,5 (od 85. Malbašić -), Škorić 9, Кukić 8 (od 90. Pivac -), Petković 7, Petrović Ognjen 7, Behara 7,5 (od 75. Ristić -), Milosavljević 7, Кovljen 7,5.

Ukrina Čečava: Bjelčić 5, Кvržić 5, Nović 5 (od 76. D. Prodić), Prodić D. 5, Zoranović 5, Кulaga 5, Gojić 5, Stojanović 5,5, Todorić 5, Đurić 5, Vučić 5,5 (od 65. Bosić -).

IGRAČ UTAКMICE: Ognjen Škorić 9.