Novajlija u ligi, Sloga Meridian iz Doboja se ne šali. Dobojlije su ostvarile i treću prvenstvenu pobjedu u m:tel Premijer ligi BiH savladavši fudbalere Veleža sa ubjedljivih 3:0 i tako obradovali svoje navijače.

Najefikasniji premijerligaški klub stiže do prednosti u finišu prvog dijela. Luka Kulenović je “promiješao” odbranu gostiju, šutirao, golman Bogdanović kratko odbio loptu, na koju je natrčao Krstovski i koljenom zatresao mrežu gostiju. Već na otvaranju drugog dijela, u 54. minutu, Krstovski odlično asistira za kapitena Milakovića za 2:0.

Sjajnu predstavu fudbalera trenera Zorana Ćurguza “začinio” je “rezervista” Janković u 81. minutu, nakon kontranapada.

Sudijska trojka na čelu sa sudijom Deljković besprijekorno je obavila svoj zadatak, a korektna utakmica je protekla bez ijednog kartona.

Sloga Meridian je u potpunosti nadigrala Mostarce i tako nastavili da sanjaju prelijepi fudbalski san. Poslije sedam odigranih utakmica imaju 11 bodova, a u narednom kolu gostuju u Tuzli kod Slobode.

SLOGA MERIDIAN – VELEŽ 1:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Krstovski (43), 2:0 Milaković (54), 3:0 Janković (81).

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči, gledalaca: 500. Sudija: Benjamin Deljković (Sarajevo), pomoćnici: Božidar Rustić (Gradiška) i Nebojša Žugić (Banja Luka), delegat: Haris Gvozden (Sarajevo). Kartona nije bilo.

SLOGA MERIDIAN: Dabić, Dadić, Zajić (od 86. Basrak), Popara, Milanović, Ristić, Krstovski (od 64. Janković), Šaulić, Stapić, Milaković (od 86. Jašarević), Kulenović (od 78. Stevanović). Trener: Zoran Ćurguz.

VELEŽ: Bogdanović, Zvonić, Pršeš, Ćosić, Haskić (od 65. Ovčina), Dejanović, Džanković (od 46. Zaimović), Hasanović (od 65. Halilović), Ikić, Kvakić (od 46. Pantelić), Vehabović (od 46. Anđušić). Trener: Amar Osim.