Derbi kola Regionaln lige-zapad Gorica-BSK pripao je domaćem sastavu (4:1), koji su pobjedom i sa tri nova boda zasjeli na vrh tabele ispred ekipe Lijevča. Bio je to važan meč za obe ekipe, koji su sigurno u ovom trenutku najkvaltetnije u ligi, što je pokazao i ovaj meč, koji su domaći fudbaleri zasluženo dobili, mada se ne može oteti utisak da su fudbaleri BSK-a nevjerovatno primili dva jeftina gola (drugi i treći).

Prvo poluvrijeme završeno je 0:0. I u ispitivanju snaga na terenu. I gledano u cjelini ne baš kvalitetnom igrom. Istini za volju, zaprijetili su domaći fudbaleri u dva navrata. U najboljoj prilici bio je Stanko Malinović u 22. minutu, ali je sa sedam osma metara šutirao pored gola. U 33. minutu jedan od napadača BSK natrečao je na odbijenu loptu, ali je njegov šut sa 25 metara završio pored gola.

U drugom poluvremenu trener Gorice Duško Saka u igru je uveo Ružića i Marića, a Branaka Penu pomjerio bliže golu BSK-a. U prvih desetak minuta drugog poluvremena bolja igra obe ekipe i mnogo ofanzivnija igra u oba smjera. Drugih četrdeset pet minuta sigurno će ostati u sjećanju ljubiteljima fudbala u Šipovu.

Povela je Gorica u 52. minutu golom Branka Pene. Duško Sakan je izveo korner, a Pena glavom smjestio loptu u mrežu BSK-a. Za veliko slavlje nekolimo stotina navijača Gorice koji su se okupili oko Gradskog stadiona u Šipovu. I slavlje domaćih fudbalera još se nije ni stišalo, a gosti su poravanali rezultat. Loptu je u 54. minutu u petarac Gorice, iz slobodnog udarca ubacio je jedan od fudbalera BSK-a, a u meržu Ilić smjestio Milosavljević.

Bio je to šok za domaće igrače, koji se se brzo vraćaju u meč i u 57. minutu dolaze u vodstvo 2:1, golom štopera Laze Kljajića. On je jednu odbijenu loptu sa 25 metara poslao ka golu gostiju, a ona je odskočila od nerevnog teren i završila u mreži. Na opšte iznenadjenje svih na terenu. Tri minuta kasnije već je bilo 3:1 za Goricu. Duško Sakan je izveo korner sa lijeve strane. Oštro uputio loptu koja je pored loše postavljenje odbrene zavaršila u golu. Dva nevjerovatana gola, za veliko slavlje Šipovljana. I razočarenje fudbalera i stručnog štaba BSK-a koji su do tog trenutaka dobro parirali domaćim fudbalerima.

I tačku na važnu pobjedu Gorice u 70 minutu stavio je Aleksanadar Ružičić. On je jednu odbijenu loptu dobro zahvatio i poslao u mrežu BSK-a, Za veliku pobjedu i slavlje fudbalera Gorice.

I bi derbi!I opravda očekivanja! Pet golova u drugom poluvremenu, a bilo je prilika za još pogodaka.

Tekst i FOTO: Slobodan Dakić