Fudbaleri Tekstilca odigrali su treći pripremni susret i ubilježili prvi poraz. Ipak, većim dijelom susreta trener Purić može biti prilično zadovoljan.

U gotovo takmičarskom susretu, punom trke i borbenosti na ivici prekršaja, Tekstilac je bio bolji rival na terenu. Prvu dobru akciju pripremio je Janjušević za Dusparu, ali je izostao završni udarac ofanzivaca u izglednoj situaciji. Ipak, nakon dvadesetak minuta igre vrlodobri Prljeta je oduzeo loptu na sredini terena i proigrao Kojića koji sa ivice šesnaesterca neodbranjivo pogađa mrežu gostiju iz Kosove. Gosti su uglavnom prijetili iz prekida, ali nije bilo opasnosti za gol Simića.

Tekstilac je po prvi put na pripremama odigrao u istom sastavu duže od jednog poluvremena. Nakon što su na teren ušli uglavnim mlađi igrači osjetio se pad u igri, naročito u defanzivnim dijelu, što su iskusni gosti vrlo brzo iskoristili i došli do poravnanja. Nedugo potom talentovani Bašić, inače uglavnom neuhvatljiv za gostujuće igrače, „probio“ je desnu stranu odbrane Simm baua, ali je negov udarac završio u okviru gola. Igrači federalnog prvoligaša i filijale Tuzla Sitija su do kraja susreta još dva puta pogodili mrežu iz „poklona“ i priveli susret kraju.

Već u srijedu na rasporedu „krojača“ je novi pripremni susret, a protivnik će biti Orašje.

Pripreme: FK Tekstilac – BFK Simm vis bau Kosova 1:3 (1:0). Gradski stadion u Derventi.

Tekstilac: Simić, Marić, Vuković, Jolović, Ćorić, Hamzić, Đuričić, Prljeta, Duspara, Janjušević, Kojić. Igrali su i Kovačević, Kušljić, Čavić, Pijetlović, Živković, Ignjić, Teofilović, Perić S, Perić O, Bašić, Brković.