Duel Jedinstva i šamačkog Borca u okviru 2. kola Lige za prvaka na drugoligaškom Zapadu, završen je miroljubljivo (1:1), iako baš tako nije bilo na terenu! Čak osam žutih kartona, i jedan crveni, unijeli su dosta nervoze, pa je i banjalučka trojka na čelu sa Mišom Mačkićem imala težak posao. Gsti su poveli u 6. minutu pogotkom “neuništivog” Joce Stokića, a konačan rezultat postavio je Kršić udarcem sa bijele tačke u 30. minutu. Ovaj detalj izazvao je salvu protesta gostujućih fudbalera, koji su smatrali da kazneni udarac nije postojao, a zbog toga isključen je i Zoran Perić, pa su gosti iz Šamca više od sat vremena igrali sa igračem manje.

Borac je treći sa 29 bodova, šest manje od lidera Omarske, ali imaju i dvije utakmice više, dok je Jedinstvo na petoj poziciji sa 24 boda.

JEDINSTVO – BORAC (Š) 1:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Stokić (6), 1:1 Kršić (30, penal). Stadion: SC “Drago Kovačević”, igrano bez publike. Sudija: Mišo Mačkić. Pomoćnici: Nikola Tadić i Aleksandar Milaković (svi iz Banjaluke). Delegat: Goran Balaban (Banjaluka). Kontrolor: Predrag Đurđević (Prnjavor). Žuti kartoni: Kondić, Šervel, Behara, Bakić (Jedinstvo), Dujmušić, Bijelić, Stokić, Ilić (Borac). Crveni karton: Zoran Perić (Borac) u 28. minutu.

Jedinstvo: Đakušić, Šervel, Malbašić, Kršić, Škorić, Kukić, Bakić (od 85. Husić), Petrović, Behara, Kondić, Kovljen.

Borac (Š): Đurić, Stokić, Dujmušić (od 65. Majić), Ilić, Marčeta, Ćosović (od 89. A. Susaković), Galešić, Perić, Bijelić, Zurapović (od 65. Božić), I. Susaković (od 37. Stanković).