Opštinski rivali Laktaši i Sloga podijelili su bodove u derbi utakmici 14. kola punoj tenzija i loših manira. Gosti su poveli golom Paripovića u 5. minuti nakon prekida, da bi dvije minute kasnije izjednačenje domaćinu donio Savić pogotkom sa nekih 30-ak metara. Laktaši preokreću preko Stamenkovića u 22. minuti, a tri minute poslije stvari na početak opet vraća danas raspoloženi Nemanja Paripović. Domaći su ponovo poveli u 45. minuti, strijelac je bio Aleksa Radetić. Laktaši su od 70. minute igrali sa desetoricom, budući da je Mihailo Šipovac zaradio drugi žuti karton. Konačnih 3:3 postavio je Paripović iz penala u 77. minuti. Ovu utakmicu je obilježilo nesportsko ponašanje pojedinih igrača iz redova Sloge, koji su konstantno vršili pritisak na službena lica koristeći najgnusnije uvrede. Bilo je tu i pominjanja majki. Glavni sudija Duško Puvača je nažalost podlegao pritisku, dozvolivši da utakmicu sude gosti, a od straha je na poluvremenu zatražio i dodatno obezbjeđenje. Pošteđeni uvreda i prijetnji nisu bili ni domaći igrači kao ni publika na stadionu, a po završetku utakmice intervenisala je policija kako sukob ne bi eskalirao. Ipak, barem na samom početku, zajednička tragedija ujedinila je bar za jedan minut igrače obe ekipe, koji su sjedanjem na teren izrazili nezadovoljstvo stanjem u klubovima i nebrigom opštine. Laktaši će zavjesu na jesenji dio sezone spustiti utakmicom u Šamcu sa Borcem, dok će Sloga ugostiti Proleter.

LAKTAŠI – SLOGA (T) 3:3 (3:2)

Strijelci: 0:1 Paripović (5), 1:1 Savić (7), 2:1 Stamenković (22), 2:2 Paripović (25), 3:2 Radetić (44), 3:3 Paripović (77, penal). Stadion: FK Laktaši. Gledalaca: 50. Sudija: Duško Puvača (Novi Grad). Pomoćnici: Dragan Kesić (Gradiška) i Danijel Mićić (Doboj). Delegat: Predrag Jevtić (Doboj). Kontrolor: Joco Radić (Šamac). Žuti kartoni: Telić, Bajić, Bursać (Laktaši), Kukić, Ivić, P. Travar, Savičić, Grozdanić (Sloga). Crveni karton: Mihailo Šipovac (Laktaši) u 70. minutu.

Laktaši: Metlar, Telić, Šipovac, Šavija, Radetić, Stamenković, Erceg, Popović (od 72. Bajić), Keleman (od 53. Bursać), Lekić, Savić (od 83. Palikuća). Trener: Dragan Vukša

Sloga (T): Bekić, Vujanić (od 46. Garača), Savičić, Radaković, Tepić, G. Travar, Ivić, Paripović (od 91. Gvero), Kukić, P. Travar, Grozdanić.