Nedelja je bila rezervisana za odigravanje prijateljske utakmice, odnosno gradskog derbija u kojem su se sastali veliki rivali Lokomotiva i Jedinstvo.  U devedeset minuta divovske borbe na stadionu Lokomotiva rezultat je glasio 3:3. Sporni momenat dogodio se u 15. minute kada je isključen Mirić iz situacije koju je teško objasniti. Prvi do vodstva došli su gosti, zakazala je odbrana Lokomotive, a Novakoviću nije bilo teško smjestiti loptu u mrežu na progiravanje Lukića. Do kraja prvo dijela igre Jedinstvo je imalo nekoliko  dobrih prilika preko Novakovića i Drakula, ali je golman Radovanović odlično je zaustavio njihove udarce. Prijetili su i “Lokosi” preko Đukanovića i Simikića ali na odmor se otišlo sa rezultatom 0:1 za goste. Drugo poluvrijeme bolje su otvorili domaći, izvršili su pritisak na goste i to im se isplatilo u 50. minuti kada je Ćumurović sjajno proigrao Simikića koji je zabio za 1:1. Jedinstvo je u novo vodstvo došlo u 64. minuti, Novaković je centrirao loptu u šešnaesterac, ona je došla do Teodorevića koji se snašao i postigao pogodak za 1:2. Pet  minuta kasnije golman Radovanović je izašao sa svog gola, njegovu grešku je iskoristio Stajić koji postiže pogodak sa pola terena i Jedinstvo je povelo sa 1:3. Potom Jedinstvo ostaje sa igračem manje, Novaković je prigovorio glavnom sudiji, a on mu je pokazao crveni karton. Lokosi su smanjili rezultat na 2:3 u 76. minuti, Ćumurović je izvodio slobodan udarac na rubu šesnaesterca, odlično je gađao i ostavio Vukadinovića bez šanse da odbrani njegov udarac. U 79. minutu Lokomotiva stiže do izjednačenja, odbrana Jedinstva pokušala je namjestit nedozvoljenu poziciju, neko je po svemu sudeći zakasnio, a Darko Simić postiže pogodak za 3:3. U 84. minuti Jedinstvo dobija još jedan crveni karton, ovoga puta Lukić kao zadnji igrač odbrane startovao je na Arsenića, a glavni sudija mu pokazuje put u svlačionicu. Lokomotiva je do kraja utakmice mogla da preokrene rezultat, šut Balorde blokirao je Mitrović, a još dvije dobre prilike imali su Simić i Arsenić. Na kraju utakmica se završila nerješenim rezultatom 3:3, publika na stadionu Lokomotiva imala je šta da vidi, odličnu partiju jedne i druge ekipe. Narednog vikenda startuje prvenstvo, Lokomotiva će u Brčkom dočekati ekipu OFK Šekoviće, dok će Jedinstvo na drugoligaškom istoku otputovati na Sokolac gdje će igrati protiv Glasinca.