I treće kolo popularne “bundeslige” donijelo je vatru na terenu, dobre utakmice, preokrete, varnice, crvene kartone…..sve ono što fudbal čini planetarno najpopularnijim sportom, demonstrirano je i u Područnoj ligi Banjaluka, koja sada u ovom formatu sa 15 klubova zaista drži primat, ne samo u Republici Srpskoj, već i BiH.

Veliki derbi u Šnjegotini otišao je na stranu Borca iz Šibovske. Tim koji dolazi iz prnjavorske opštine još jednom je pokazao da je donio veliki kvalitet u bundesligu, i pobjeda na vrućem terenu u Šnjegotini samo su pokazatelj te teze. Savo Durić pogotkom u drugom poluvremenu donio je veliko slavlje timu iz Šibovske.

Vrbas je konačno krenuo! Poslije dva startna poraza uslijedila je pobjeda u Dragočaju, i to poslije preokreta. Polet Krajišnik je vodio 1:0 imao igrača više, ali u nastavku meča Sladojević je sa dva pogotka sve preokrenuo i za Šehar odnio tri velika boda.

Tim iz Zalužana se ne šali! Iako su uslovno gosti svaku utakmicu, kao “domaćini” u Česmi deklasirali su Rekreativo 5:0 i tako pokazali da imaju tim za velika djela. Baš kao i sastav iz Potkozarja koji je bio još ubjedljiviji u sudaru sa Borcem iz Drvara (6:0).

Goleada je viđena u Šargovcu, gdje je Budućnost za jedan pogodak bila bolja od Spartaka (4:3), dok je Džaja u otvorenom meču slavio protiv Banjaluke (4:2). Remi, ali ne bez uzbuđenja viđen je u Lazarevu, gdje su po bod podijelili Omladinac i Gomionica (1:1).

Slobodna je ekipa FK Mladost Bajinci.

Plasman: Mladost Farmaprom 9, Sloga Nektar 9, Budućnost 7, Borac Šibovska 7, Omladinac 5, Šnjegotina 4, Mladost Farmaprom 4, Džaja 4, Vrbas 3, Gomionica 1, OFK Banjaluka 1, OFK Spartak 1, Rekreativo 1, Borac Drvar 1, Polet Krajišnik 0

Parovi 4. kola: Borac Drvar – Polet Krajišnik, Borac Šibovska – Sloga Nektar, OFK Spartak – Šnjegotina, OFK Banjaluka – Budućnost, Gomionica – Džaja, Rekreativo – Omladinac, Mladost Bajinci – Mladost Farmaprom,  slobodna je ekipa FK Vrbas.