Fudbaleri Krupe i mrkonjićke Slobode odigarali su u Krupoj na Vrbasu odličan meč. Rezultat je bio 3:3, a da je pobjedila jedna ili druga ekipa ne bi bilo nezasluženo. Domaćem sastavu je pripalo prvo, a gostima iz Mrkonjić Grada drugo poluvrijeme.

Strijelci za Slobodu su bili Stefan Savanović, Srđan Mrzić i Slaviša Maksimović. Mrkonjićani su i u ovom meču igrali u dosta podmlađenom sastavu, jer je ekipa ostala bez šest standardnih prvotimaca, koji su prešli u druge ekipe. Od pojačanja igrao je Nebojša Stjepanović, bivši fudbaler Jedinstva iz Žeravice i mladi Eskić koji je došao iz Kozare.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković, zadovoljan je nastupom svoje ekipe naročito u drugom poluvremenu.

-Ovo je za našu ekipu bila druga kontrolna utakmica u kojoj smo mnogo bolje izgldali na terenu nego protiv Želljzničar Sport Tima. Malo smo lošije ušli u meč, pa je Krupa prvo poluvrijeme rješila u svoju korist 2:0. U drugom poluvremenu mi smo mnogo bolje igrali, pa je utakmica završene nerješeno 3:3. Treba reći da su obje ekipe pokušavale da zabilježe pobjedu, pa je utakmica do samog kraja bila zanimljiva. Želim da istaknem da je na našem golu debitaovao 16-godišnji dječak Dušan Travar, rođen 2005. godine. On je branio svih 90 minuta, što je veliko ohrabrenje za njega i velika dobit za naš klub. U igru su ušla još tri dječaka rođene 2005. godine: Simetić, Aco Stanišić i Vladan Todorović. Žao mi je što u igru nismo mogli uvesti mladog Konjevića, jer dječak još nema 16 godina- kaže Mirković.

Uz odigravanje prijateljskih utakmica, srijeda subota fudbaleri Slobode vrijedno treniraju na svom na novom terenu stadiona “Luke”.

-Mi nastavaljamo s redovnim trenizima na našem stadionu. To je velika stvar za naše igrače i naš klub da smo se nakon tri godine vratili na svoj stadion. Naravno želimo da se zahvalimo našim sportskim prijateljima iz Krupe, koji su nam tri godine izlazili u susret da treniramo i igramo mečeve na njihovom stadionu- kaže Mirković.

Fudbaleri Slobode, novi kontrolni meč igraju u srijedu 21. jula, sa Slobodom iz Novog Grada. Najvjerovatnije na stadionu Luke u Mrkonjić Gradu. U subotu je meč u Gradišci sa Kozarom.