Ponovo triler završnica turnira u Derventi gdje smo u zadnjim sekundama dobili četvrtog polufinalistu. Ali krenimo redom, u prvom susretu osminefinala ekipa GvG Ularice je dva minuta prije kraja uspjela slomiti otpor ekipe Mildabo i teško došla do četvrtfinalne grupe. U drugom susretu Sind iz Šabca je sa sigurnih 4:1 pobjedio ekipu iz Prnjavora.

U trećem meču odličan susret Geokopa, ekipe iz Banjaluke koja je bila bolja od sastava iz Vinkovaca, ali nije realizovala svoje šanse i tek nakon izvođenja šesteraca došla do prolaza u sljedeći krug.

U prvoj utakmici četvrtfinalne grupe ekipa GvG Ularice je pružila dostojan otpor odličnoj ekipi Sinda, ali više od toga nije mogla. O putniku u polufinale turnira odlučivao je meč između Sinda i Geokopa, ali kakav meč. Definitivno najbolji do sada na turnira i odlična uvertira za sutrašnje polufinale i finale. Odličan susret sa mnoštvo dobrih poteza, gdje je Sind poveo preko brazilca Igora, ali banjalučani nisu odustajali i pred kraj poluvremena preko Zarića izjednačuju rezultat. Odlične dvije šanse nije uspio realizovati Đaković za Geokop. U drugom dijelu pravi futsal se nastavio i nakon dosta drame dva minuta prije kraja Igor ponovo postiže gol uz odličnu asistenciju drugog brazilca Talesa Feitose. Ali ni to nije bio kraj, Geokop ide s igračem umjesto golmana i nekih 50 sekundi prije kraja preko Travara izjednačuje rezultat. Tada Sind rizikuje na sve ili ništa u zadnjoj minuti i ide s igračem umjesto golmana i na šest sekundi prije kraja Tales Feitosa sa nekih deset metara ispaljuje projektil u rašlje golmana Moćića za prolaz Sinda u polufinale. Ovakav meč je bilo privilegija gledati uz mušku borbu obe ekipe,  bez ijednog ekscesa a ulog je bio veliki, prolaz u polufinale „Derventa nektar futsala 2017“. Sind je prošle godine zaustavljen u polufinalu a sada je malo nedostajalo Geokopu da to napravi u četvrtfinalu.

1/8 finala, seniori:Ularice/Ssam plast Jelah-Mildabo Banjaluka 1:0  (Hajrić)

1/8 finala, seniori: Sind Šabac – Borac Šibovska 4:1 (Tales 2, Simić, Igor – Kovač)

1/8 finala, seniori: Geokop  – MNK Aurelia Vinkovci 1:1, penalima 3:1 (Đaković – Lovrić)

četvrtfinalna grupa: SIND Šabac – GvG Ularice/Ssam Plast Jelah 3:0 (Igor, Rajčević, Rnić)

četvrtfinalna grupa: Geokop  –  GvG Ularice/Ssam plast Jelah 3:0 (p.f)

četvrtfinalna grupa: Geokop  – Sind Šabac 2:3 (Zarić, Travar – Igor 2, Tales)