Fudbleri Slobode iz Mrkonjić Grada savladali su u Krupi na Vrbasu federalnog drugoligaša Podgrmeč iz Sanskog Mosta sa 4:0! Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena, jer su u drugom poluvremenu dominirali na terenu u svim segmentima igre.

Sloboda je povela u 60. minutu golom centarhalfa Emilka Jankovića, na 2:0 povisio je Ognjen Soldat u 80. minutu. Tačku na pobjedu Mrkonjićana stavio je Srđan Mrzić golovima u 81. i 87. minutu.

Utakmica je bila dosta dimanična i sa dosta šansi s obje strane. Sloboda je dominirala u drugom poluvremenu, kada je do izražaja došao kvalitet tima i bolja fizička pripremljenost fudbalarea. Inače, u prvom poluvremenu igra je bila izjednačana, ali bez golova mada je bilo prilika. U drugom poluvremenu znatano kvalitetnija i zanimljivija utakmica, u kojoj je dominirao sastav Slobode.

Šef stručne štaba Slobode Igor Mirković, zadovoljan je pobjedom i igrom svoje ekipe u drugom poluvremenu.

-Dobro je, ali možemo i moramo još bolje! Prvo poluvrijeme odigrali smo poprilično loše ispod našeg standarda uz jednu pogođenu prečku Pere Miladinovića. U drugom poluvremenu druga priča na terenu i bolja igra. Do izražaja je došla naša bolja fizička sprema. Kada smo otvorili utakmicu golom Jankovića, poslije toga je sve došlo na svoje mjesto i šanse su se ređale kao na traci. Golom Ognjena Soldata i dva gola Stefana Mrzića zasluženo so stigli do ubjedljive pobjede. Zahvaljujemo se gostima iz Sanskog Mosta na fer igri i dobroj utakmici- kaže Mirković.

Fudbaleri Slobode, generalnu probu pred početak šampionata u Drugoj ligi-grupa Zapad imaće najvjerovatnije, u subotu protiv prvoligaša Borca iz Kozarske Dubice.

Tekst i foto: Slobodan Dakić