Fudbaleri Borca oporavili su se od šoka i poraza u posavskom derbiju, važnom pobjedom u Dubravama (0:3) ponovo su u igr za vrh na drugoligaškom Zapadu!

Poveli su gosti u 11. minutu, kada je Nemanja Ilić izveo prekid sa desne strana, a Bijelić je odličnim udarcem glavom sa 13 metara pogodio dalji ugao za 0:1.

Poslije primljenog pogotka domaćin je vršio veliki pritisak na gol šamčana, ali realizacije nije bilo, a kao po pravilu kazna vrlo brzo uslijedi.

Igrao se 58. minut, kada je Nemanja Ilić uputio udarac po sredini sa 28 metara, a mokra i klizava lopta doprinijeli su tome da prođe kroz ruke golmanu Vasiću za 0:2.

Konačan rezultat postavljen je u 69. minutu. Dujmušić je odigrao dugu loptu preko zadnje linije Dubrava, utrčava Isanović koji sa 16 metara lob udarcem postiže  lijep gol.

Kod rezultata 0:1 Isanović je sa 25 metara pogodio prečku a Dubrave su makazicama pogodili stativu u finišu meča.

DUBRAVE – BORAC (Š) 0:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Bijelić (11), 0:2 N. Ilić (58), 0:3 Isanović (69). Stadion: FK Dubrave. Gledalaca: 100. Sudija: Duško Puvača (Novi Grad). Pomoćnici: Nemanja Aleksić (Banjaluka) i Goran Ilinčić (Prijedor). Delegat: Bojan Milkanović (Kozarska Dubica). Kontrolor: Nikola Crnadak (Laktaši). Žuti kartoni: Radosavac (Dubrave), M. Ilić (Borac Š).

Dubrave: Vasić, Radosavac, Hadžialagić, Nježić (od 78. Kvrgić), Glišić, Tatić (od 75. Velagić), Vukajlović, Milaković, Petković, Kisin, Perić (od 62. Demo).

Borac (Š): Lakić, D. Ilić, Dujmušić, M. Ilić (od 81. Zurapović), Pivašević, Galešić (od 78. Ignjatović), Čolić, Bijelić, N. Ilić, Maksimović, Isanović (od 79. Simeunović).