Fudbaleri šamačkog Borca ostvarili su planiranu pobjedu nad Vranjakom (2:1) i tako su ostali u trci za liderom iz Žeravice na -1 bod, ali do njih su došli mnogo teže od planiranog, čak šta više!

U 36. minutu bilo je 0:1. Bio je to udarac Vidovića sa 20-ak metara, lopta nije bila pretjerano jaka, ali je odskočila ispred Lakića, promjenila malo putanju i kroz noge mu završila za vodstvo gostiju!

Borac do poravnanja dolazi u 52. minutu. Bio je to centaršut Isanovića, golman Lukanović je  zakačio loptu,  brani i ostaje na zemlji,  a Isanović pritrčava i sa 4-5 metrara zakucava loptu pod prečku.

Napadao je Borac dugo, dugo, ali brava Vranjaka se nije otvarala sve do 92. minuta.

Isanović je primio loptu na 30 metara od protivničkog gola, te u trku nanizo dva igrača, ali ga treći sustiže i ruši. Arbitar Jevtić pokazuje na bijelu tačku, iako gosti žerstoko protstuju smatrajući da je prekršaj bio daleko van kaznenog prostora, ali arbitar iz Prijedora nije promjenio odluku. Ćosović hladnokrvno izvodi kazneni udarac i donosi veliko olakšanje za svoj tim i tri vrijedna boda.

BORAC (Š) – VRANJAK 2:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Vidović (36), 1:1 Isanović (52), 2:1 Ćosović (90+2, penal). Stadion: Gradski. Gledalaca: 200. Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor). Pomoćnici: Duško Puvača (Novi Grad) i Mladen Stupar (Prijedor). Delegat: Mario Đuran (Modriča). Kontrolor: Ratko Kunić (Banjaluka). Žuti kartoni: Isanović, Dujmušić, D. Ilić, Milićević (Borac), Stojanović, Rakić, Mikelini.

Borac (Š): Lakić, D. Ilić, Dujmušić (od 54. Pivašević), M. Ilić, Ćosović (od 90+3. Zurapović), Milićević, Delić, Bijelić, N. Ilić, Maksimović (od 77. Simeunović), Isanović.

Vranjak: Lukanović, Đurić, Demonjić, Trepić, Gajić, Rakić, Dudić, Vidović, Mikelini, Savkić (od 88. Spasojević), Stojanović.