Fudbaleri mrkonjićke Slobode, u četvrtom kolu Lige za prvaka Druge lige Zapad pobjedili su Borac iz Šamca 4:1. Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena, mada se ekipa Borca predstvaila kao dobar tim. Naime, u prvom poluvremenu gosti su dobro parirali i iz brzih kontranapada ozbiljno prijetili golu Slobode.

U  18. minutu nisu iskoristili penal.

Sloboda je povela u 44. minutu golom Srđana Mrzića. Nikola Zec je prošao po desnoj strani i u petercu idealno poslužio Mrzića koji rutinski loptu šalje u mrežu. Slavlje fudbalera Slobode je kratko trajalo. Minut kasnije gosti izjednačuju rezultat na 1:1. Srijelac je igrač broj devet Marčeta. Pa se na odmor otišlo nerješenim rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu mnogo bolja i odgovornija igra fudbalera Slobode, što je rezultiralo sa tri postignuta gola i ubjedljivom pobjedom od 4:1. Igrao se 53. miniut, a Slobode dolazi u vodstvo od 2:1. Stijelac je opet Mrzić, koji nakon duplog pasa sa Ognjenom Soldatom pogađa mrežu. Na 3:1 u 62. minutu  povisuje Ognjen Soldat. Štoper Slobode Duško Mitrić prošao je po desnoj starani i majstorski poslužio brzonogog Soldata koji pogađa za 3:1. Tačku na ubjedljivu pobjedu od 4:1, u 74. minutu stavio je Dragan Domuzin, na asistenciju mladog Nikić.

U 80. minutu Sloboda je na terenu ostala sa deset igrača, jer je drugi žuti karton dobio napadač Siniša Đaković.

Inače, utakmica je bila dosta dinamična i obje ekipe stvorile su mnogo šansi za gol.

Tekst i foto: Slobodan Dakić