U odgođenoj utakmici 20. kola Prve lige Republike Srpske fudbaleri Krupe savladali su Kozaru (3:0) i tako su se osamostalili na vrhu tabele elite Srpske!

Ovaj meč trebao se igrati prije sedam dana, ali zbog stomačnog virusa koji je pogodio sastav iz kanjona “Tijesno”, uz saglasnost gostiju iz Gradiške pomjeren je za sedam dana.

Krupa sada ima 52 boda, tri više od Slobode i mnogo rasterećenije može ići na gostovanje Tekstilcu, koji takođe ovog proljeća iga u sjajnoj formi.

Domaćin je pokazao da igra najljepši, najlepršaviji fudbal ovog trenutka u ligi, a gosti iz Gradiške, i pored poraza, da zaslužuju bolji plasman na tabeli, jer “crveni” su tokom svih 90 minuta imali i “glavu i rep”, i ova ekipa ima potencijala.

U 17. minutu prva velika prilika za domaćina, Nikodinović je sa nekoliko metara šutirao, ali Modić krajnjim naporom u padu nogom brani svoj gol. Kozara je uzvratila u 23. minutu, udarac sa distance Govedarice, golman Krupe Milošević krajnjim naporom paradom izbacuje u korner.

U 32. minutu novi nalet Krupe, na “odbijanac” natrčava Luka Babić, udarac sa 16 metara, lopta na putu prema golu kači nekog igrača Kozare, vara već savladanog Modića, ali uz dosta sreće lopat se od prečke odbija u korner.

Igrao se 52. minut, pokušao je Mrzić iz dobre pozicije, ali udarac završava visoko preko gola. Ipak, u 58. minutu gol! Vukčević je sjajno prošao po desnoj strani, oštro prizemno pronalazi Mrzića koji sa 8-9 metara pogađa donji desni ugao nemoćnog Modić za 1:0.

Kozara odmah uzvraća, Malbašić iz slobodnog udaraca prebacuje živi zid, ali Milošević je na visini zadatka.

A, onda u 64. minutu nejvjerovatna prilika za Krupu, Mrzić i Blažević sami ispred Modića, ali na kraju od svega samo korner, iako je bila gotovo mat pozicija pred golom prvoligaša iz Gradiške.

Ipak, u 65. minutu majstorija, Emanuela Blaževića, lopta u prostor Vidovića, Blažević kreće prema golu, Modić izlazi da skrati prostor, uslijedio je lob udarac, prava majstorija, i lopta završava u mreži za 2:0.

U 80. minutu sijevnula je kontra, Mrzić je istrčao 70 metara sa loptom, došao do Modića i rutinski ga savladao za 3:0.

KRUPA – KOZARA 3:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Mrzić (58), 2:0 Blažević (65), 3:0 Mrzić (80). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 200. Sudija: Bojan Panić. Pomoćnici: Dragan Keranović i Milenko Stupar (svi iz Prijedora). Delegat: Milenko Đurić (Modriča). Kontrolor: Danijel Pajić (Bijeljina). Žuti kartoni: Raković (Krupa).

Krupa: Milošević, Bubić, L. Babić, Đekić (od 83. Beuk), Vukčević, Mitrović (od 46. Blažević), Mrzić (od 83. Tvrdišić), Nikodinović, Krneta (od 78. Hadžić), Raković, Vidović (od 89. N. Babić).

Kozara: Modić, Hamzić, Malbašić (od 69. Lolić), Govedarica, Savanović (od 85. Veljkić), Đurić, Jandrić, Kovačević, Maksimović, Pepić, Runić.