Fudbaleri Gorice napravil isu veliki kiks na domaćem terenu, jer nisu uspjeli savladati Borac, koji se za Kozarsku Dubicu vratio sa bodom, ali ipak tim iz Šipova je novi lider regionalnog Zapada! Zahvaljujući tome da je duel Mladosti i Karanovca odogođen za 11. aprila, Gorica je zasjela na tron, iako bi ih gubitak dva boda protiv dobrih dubičana mogli na kraju skupo koštati.

Najubjedljivu pobjedu u kolu ostvario je Partizan, koji je u Kostajnici deklasirao Partizan (6:0), najviše zahvaljujući dvojcu Delismajlović – Kovačević. Pogotovo ovom prvom koji je četiri puta pogodio mrežu banjalučana.

Lijevče se vodećem dvojcu približilo na dva, odnosno bod zahvaljujući trijumfu nad Brdom, ali nije bilo baš lako, jer otpor gostiju slomljen je tek u drugom poluvremenu, ali sigurno važna pobjeda tima iz Nove Topole koja ih opet stavlja u ravan sa vodećim klubovima.

FSA Prijedor je upisao novu trojku, ovaj put na gostovanju u Međei (1:3), i po svemu sudeći Ravan gurnuo u niži rang takmičenja, pored Kladara, koji su zimus odustali. Prijedorčani su dobrim igrama probili se na četvrtu poziciju na tabeli i predstavljaju pravo osvježenje u nastavku sezone.

Čelinac je na “Tukovima” bio bolji od Lauša, koji još uvijek strijepi za svoj status, dok je jedini duel bez golova viđen u srazu između Sloge Rakelići i Milana, a svakako da bodom mogu biti zadovoljniji gosti iz Kosjerova.